Промисловці звернулися до влади із проханням знизити портові збори ще на 54%

  Таке зниження могло б згенерувати для економіки України додаткових $825 млн доходу, або майже 1% додаткового зростання ВВП

  Незважаючи на вже введене 20-відсоткове зниження ставок портових зборів в Україні, подальше можливе зниження ставок становить 54%. Про це йдеться в листі промислових виробників – Президенту України Петру Порошенку, голові Верховної Ради Андрію Парубію та прем'єр-міністру Володимиру Гройсману, передає UAprom.info.

  Промисловці нагадали, що відповідно до розпорядження Кабміну – ставки корабельного, канального, маякового, санітарного, якірного, причального та адміністративного портових зборів знижені на 20% від 1 січня. "Такий крок з боку уряду можна вважати кроком назустріч до підвищення конкурентоспроможності українських морських портів та здешевлення вартості логістики в країні, адже дві третини торгового обороту України проходить саме через порти. За розрахунками Міжнародної фінансової корпорації, таке зниження може згенерувати в економіку України додаткових $260 млн або 0,28% додаткового зростання ВВП", – мовиться у листі.

  Однак, як зазначають виробники, досі залишається значний простір для подальшого зниження ставок портових зборів та усунення дискримінаційних диспропорцій між ставками для портів однакової категорії.

  "У розрізі імпорту неефективна логістика змушує споживачів платити більш високу ціну, фактично знижуючи реальні доходи населення України. Згідно з дослідженням Міжнародної фінансової корпорації, ставки портових зборів можна знизити на 63% і це дасть змогу встановити в Україні конкурентні ставки портових зборів, але водночас дасть можливість підтримувати портову інфраструктуру в належному стані", – зазначається у звернені.

  "Просимо Вас ужити всіх необхідних заходів для подальшого зниження, починаючи від 1 січня 2019 року, ставок портових зборів на 54%, а також усунення наявних дискримінаційних диспропорцій між ставками для портів однакової категорії. Таке зниження необхідне виробникам усіх галузей і могло б згенерувати для економіки України додаткових $825 млн доходу, або майже 1% додаткового зростання ВВП", – наголошується в документі.

  Попередній матеріал
  Близько 30% росіян виступають за європейський вибір – Гозман
  Наступний матеріал
  В Одесі СБУ затримала оператора, що "зливав" ФСБ РФ і терористам на Донбасі телефонні розмови українців
  Теги: