Президент підписав проголосований депутатами антикризовий закон

  Президент України Віктор Ющенко підписав проголосований депутатами в п`ятницю антикризовий закон. Ухвалення цього документу було основною умовою отримання стабілізаційного кредиту від Міжнародного валютного фонду у 16 з половиною мільярдів доларів.
  У середу відбудеться засідання ради МВФ, під час якого і вирішать долю кредиту, отже перший транш Україна може отримати ще до кінця тижня. Утім, у Секретаріаті Президента ухвалення закону вважають лише частиною антикризової політики. Адже потрібно налагодити роботу міжбанківського валютного ринку та забезпечити виконання рішення РНБО щодо рефінансування комбанків, зокрема Президент вважає що Уряд має якнайшвидше стати власником проблемного "Промінвестбанку". Приємно, що  вже наступного року Секретаріат прогнозує стабілізацію економіки та її помірне зростання, попри песимістичний прогноз МВФ про стрімке зростання від`ємного сальдо торговельного балансу - до 30-ти мільярдів доларів США.

  Олександр Шлапак, перший заступник голови секретаріату Президента України: "Однак як показав жовтень місяць сценарій буду трошки іншим - ми суттєво скорочуємо іморт, що само собою скоротить негативне сальдо - водночас на моє переконання курс гривні оптимальним до кінця року має бути 5,6-5,5 - він найбільшекономічно обгрунтований на даннй момент".

  Сьогодні на міжбанку долар торгувався в межах 5-ти гривень 85-ти - 95-ти копіок за одиницю. Національний банк вийшов з пропозицією 5-85 гривень за долар та за словами учасників ринку повністю задовільнив попит. В обмінниках американську валюту можна було продати в середньому за 5,85, купити за 6 гривень 6 копійок.
  Попередній матеріал
  Профспілки не задоволені тим, як влада долає кризу
  Наступний матеріал
  Торги на ПФТС закінчилися з майже 4% зростанням індексу
  Теги:
  Loading...