Президент підписав закон про додатковий імпортний збір

  Президент Петро Порошенко підписав закон №73-VIII "Про заходи щодо стабілізації платіжного балансу України відповідно до статті XII Генеральної угоди про тарифи й торгівлю 1994 року".

  Про це йдеться у повідомленні на сайті Верховної Ради.

  Раніше, прем'єр-міністр Арсеній Яценюк заявляв, що Україна вводить додатковий імпортний збір, але після схвалення міжнародних організацій та ЄС.

  Так, додатковий імпортний збір пропонується ввести тимчасово, строком на 12 місяців, відповідно до статті XII Генеральної угоди про тарифи і торгівлю 1994 і Домовленості про положення ГАТТ-1994 щодо платіжного балансу.

  "Додатковий імпортний збір буде стягуватися з товарів, що ввозяться на митну територію України у митному режимі імпорту, незалежно від країни їх походження за ставками: 10% - для товарів, що класифікуються 1-24 товарними групами згідно з УКТЗЕД, 5% - для товарів, які класифікуються 25-97 товарними групами по УКТЗЕД, 10% - для товарів, що підлягають оподаткуванню ввізним митом відповідно до статті 374 Митного кодексу", - йдеться в пояснювальній записці.

  Додатковий імпортний збір буде стягуватися при ввезенні життєво необхідних товарів. До таких належать природний газ, вугілля енергетичне, паливо для АЕС, нафта, нафтопродукти, банкноти і банківські метали, гуманітарна допомога, товари, які звільняються від сплати ввізного мита відповідно до міждержавних домовленостей, окрім вільної торгівлі.

  Попередній матеріал
  У Москві зроблять фальшиві куранти на коробці, якою закрили Спаську вежу Кремля
  Наступний матеріал
  Японці прощаються зі старим роком і його бідами