Фото in4s.net

Прем‘єр Польщі запропонував створити енергетичний союз, щоб зменшити залежність від Росії

  Прем'єр-міністр Польщі ДональдТускзапропонував створитизагальноєвропейськийенергетичнийсоюз, головною метою якого є зменшення залежності від поставки російських нафти та газу.

  Як ідеться у статті Туска для Financial Times, зараз Росії є головним постачальником енергоносіїв до ЄС і може диктувати ціну і обсяги сировини, але створення єдиного механізму за прикладом Euratom (агентства, що закуповує уранову сировину для АЕС країн Євросоюзу), зможе допомогти значно зменшити залежність від РФ.

  Президент Європейської Ради Херман Ван Ромпей порівняв сьогоднішні енергетичні проблеми ЄС із тим, що було 60 років тому – з проблемами, які виникли у вугільній та сталевій промисловості Європи, пише Туск. Європейська організація вугілля та сталі об‘єднала промисловість європейських країн та допомогла подальшому економічному розвитку.

  За словами польського прем‘єра, енергетичний союз має базуватися на кількох головних принципах.

  По-перше, треба розробити механізм укладення договорів із Росією, який забезпечить прозорість та відкритість угод.

  По-друге, механізм, який буде гарантувати солідарність країн-членів у разі проблем із поставками енергоносіїв, як це було, наприклад, взимку 2009 року.Європа повинна бути впевнена у тому, що подача газу запевнена, в її сховищах достатньо газу, а газові мережі не перериваються.

  По-третє, ЄС має підтримувати створення адекватної інфраструктури енергетики. Щонайменше 10 країн-членів ЄС залежні від одного постачальника газу – Газпрому. У країнах, де безпека поставок найслабша, треба збудувати нові ємності для зберігання газу.

  По-четверте , Європа повинна повною мірою використовувати викопне паливо, в тому числі вугілля і сланцевий газ.

  По-п‘яте, ЄС має звернутися до партнерів за межами Європи. Підписання угод з новими постачальниками може змінити ситуацію на європейському енергетичному ринку. Зокрема, сильними партнерами можуть стати США та Австралія.

  Росія є одним з найбільших постачальників енергії в ЄС. Експорт газу в 2013 році склав 139,32 мільярда кубометрів, що на 23,9 % більше, ніж у 2012 році. Обсяг поставок нафти склав від 150 до 170 мільйонів тонн.

  Тим часом, Норвегія, найближчий конкурент "Газпрому" на європейському ринку газу, за підсумками 2012 року наростила продажі в Європі на 16%, в ​​той час як "Газпром" знизив їх на 8%.

  Попередній матеріал
  Австрійські медики вилікували ще одного пораненого майданівця
  Наступний матеріал
  Держводагентство: Дніпровські водосховища наповнені до проектних рівнів, в тому числі, і на півдні
  Теги:
  Loading...