president.gov.ua

Повільна реформа держслужби блокує 600 млн євро від ЄС - Шимків

    Повільна реалізація реформи держслужби в Україні не дозволяє отримати 600 млн євро в рамках макрофінансової допомоги від ЄС, що мало відбутися з 1 січня 2016 року.

    Про це заявив секретар Національної ради реформ , заступник глави Адміністрації Президента Дмитро Шимків під час брифінгу, повідомляє "Укрінформ".

    "Реформа державної служби. На поточний момент ця реформа трохи загальмувала. У нас не прийнята Стратегія реформування державного управління. Відповідно, це вплинуло на рішення ЄС щодо підтримки фінансування цієї реформи. Фінансування реформування не може бути надано з 1 січня, але все-таки європейська спільнота готова нас підтримати, якщо будуть прийняті Стратегія реформування та закон "Про державну службу", з 1 квітня наступного року", - сказав він.

    Шимків підкреслив, що прийняття закону "Про державну службу" є "маркером" для європейських партнерів.

    Разом з тим заступник глави АП зазначив, що представники європейської спільноти, з якими він спілкувався, підтримують відповідний розроблений законопроект, прийнятий раніше у першому читанні: "Сам закон розроблявся за підтримки європейської спільноти. Жодних документів, що він не подобається європейцям, не існує".

    Шимків також повідомив, що наступного тижня має відбуватися обговорення законопроекту із залученням громадськості. У планах - затвердити Стратегію реформування державного управління та схвалити закон "Про державну службу" до 31 жовтня 2015 року.

    Як повідомляв 5.ua, в Україні створять реєстр компаній, які порушили правила держзакупівель. На тендери такі компанії більше не допускатимуть. Таке рішення прийняла Національна рада з питань реформ. Як зазначив заступник чільника АП Дмитро Шимків, до тендерів компанії-порушники більше не допускатимуть.

    Попередній матеріал
    Протестувальники у Кишиневі більше не вимагають відставки президента
    Наступний матеріал
    Маріуполь відсвяткував День міста (фото)