24tv.ua

Поставки російського газу через Україну до ЄС є стабільними

  Поставки газу з Росії через Україну до ЄС є нормальними і стабільними. Відповідну заяву розповсюдила газова координаційна група, засідання якої відбулось у п'ятницю в Брюсселі, передає УНІАН.


  "Огляд ситуації поточної безпеки поставок в ЄС показав, що газові потоки по всіх маршрутах є нормальними та стабільними, держави-члени не повідомили про будь-які аномалії", - сказано в заяві.

  Також координаційна група наголосила, що "на набагато комфортнішому рівні, ніж це було минулого року, знаходиться рівень зберігання газу у підземних сховищах (в даний час 53 млрд куб. м в цілому), проте це відбувається в основному через м'яку зиму".

  В заяві зазначається, що присутня на засіданні українська сторона підкреслила, що вона "нарощує свої зусилля з проведення реформ на газовому ринку і шукає активної співпраці у відповідності з європейськими зобов'язаннями як в плані імпорту газу, так і з метою експлуатації української газотранспортної системи у відповідності до європейської практики".

  "Українські представники неодноразово заявляли про свою прихильність забезпечити безперебійне постачання газу в Європейський союз і нагадали, що постачання відбувається навіть після вибуху на одній з ділянок магістрального трубопроводу", - йдеться в документі.

  У засідання взяли участь старші посадові особи компетентних органів держав-членів, ACER, ENTSOG, секретаріат Енергетичного співтовариства, представники промисловості і споживчих асоціацій, Норвегії та українських компаній "Нафтогаз" та "Укртрансгаз".

  Група підтримала запропоновані Європейською комісією дії з реалізації європейської стратегії енергетичної безпеки, зокрема, "стрес-тести".
  Попередній матеріал
  На Донбасі Порошенко представив мирний план з врегулювання ситуації на Сході
  Наступний матеріал
  ООН заявляє про 38 тис. українських переселенців