5.ua

Порошенко підписав закон про стабільність банківської системи

  Президент України Петро Порошенко підписав закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання негативного впливу на стабільність банківської системи".

  Про це 9 липня повідомляється на офіційному сайті Верховної Ради України.

  Закон удосконалить механізм отримання фінансової допомоги Фондом гарантування вкладів фізичних осіб для забезпечення своєчасного отримання ним довгострокових ресурсів для відшкодування коштів вкладникам неплатоспроможних банків. Також закон передбачає зміну процедур, здійснюваних при ліквідації банків з метою прискорення реалізації ліквідаційної маси.

  Крім того, закон передбачає спрощує процедури, пов'язані з терміновою капіталізацією банків і продажем проблемних банків інвесторам, підвищує мінімальний статутний капітал банків з 120 млн грн до 500 млн грн, вводить відповідальність за маніпулювання курсом і розширює відповідальність власників банків, а також надає НБУ право встановлювати особливості банківського регулювання у разі стрімкого погіршення ситуації на фінансовому ринку.

  Також розширюється перелік критеріїв для віднесення банків до категорії проблемних або неплатоспроможних, зокрема, передбачивши такий крок при досягненні обсягу негативно класифікованих активів банку 40% загальної суми активів.

  Також пропонується виводити з-під системи гарантування депозити в банківських металах, а також вклади, які використовуються вкладниками в якості засобу забезпечення виконання інших зобов'язань перед цим банком, і дозволяється Фонд гарантування вкладів випускати фінансові векселі та облігацій, термін яких може перевищувати 5 років.

  Попередній матеріал
  Інститут національної пам'яті отримав статус центрального органу виконавчої влади
  Наступний матеріал
  ФК "Металіст" отримав пропозицію від ЦСКА
  Теги:
  Loading...