Facebook / Mykhailo Bno-Airiian

Початок покладено: "Укренерго" відкриває спір з Росією через активи в окупованому Криму

  Крім майна, компанія втратила ще й прибуток від його експлуатації

  ПАТ "Укренерго" відправило російській стороні офіційне письмове повідомлення про інвестиційний спір щодо активів компанії в окупованому Криму. Про це повідомив в.о. керівника "Укренерго" Всеволод Ковальчук на сторінці у Facebook.

  "Кілька днів тому Укренерго вручило росіянам офіційне письмове повідомлення про інвестиційний спір щодо активів нашої компанії у Криму. Конверти отримали: міністр закордонних справ Сергій Лавров, міністр фінансів Антон Силуанов, міністр юстиції Олександр Коновалов, прем’єр-міністр Дмитро Медведєв і президент РФ Володимир Путін", – зауважив він.

  У свою чергу, українську компанію у цій справі представляють юристи міжнародної юридичної компанії "Covington & Burling LLP", яка раніше допомагала подати аналогічний позов НАК "Нафтогаз України".

  "Якщо нам не вдасться врегулювати спір мирним шляхом до кінця вересня, ми зможемо подати позов у Міжнародний арбітраж проти Росії, як це вже зробив Нафтогаз. Наш позов буде стосуватися не лише майна, яке ми втратили через анексію півострова, але й доходів, які недоотримали через таку втрату. Ми не можемо закрити очі на ці колосальні втрати і жити далі так, ніби нічого не сталося. Адже тільки наша кримська електромережа коштує близько 1 млрд доларів. Це тисячі ліній електропередачі, десятки електричних підстанцій та багато чого ще, не кажучи вже про два пансіонати, де раніше оздоровлювалися українські енергетики", – наголосив він.

  За словами в.о. керівника "Укренерго", крім майна, компанія втратила ще й прибуток від його експлуатації.

  "Ці гроші повинні були піти не лише на рахунки компанії, але й у держбюджет України у вигляді податків та дивідендів. Тому нам обов’язково треба відновити справедливість і повернути втрачене. Росія повинна відповісти за те пограбування, яке вже визнане всіма цивілізованими країнами світу. Ми впевнені, що дійдемо до переможного фіналу. Ми будемо боротися і переможемо. Крим – це Україна", – зазначив Ковальчук.

  Як повідомляв 5.UA, НАК "Нафтогаз України" планує звернутися з позовами у суди в Європі, аби арештувати активи російської компанії "Газпром" через невиконання рішення Стокгольмського арбітражу.

  Попередній матеріал
  Найбільша у світі: у Шотландії створили гігантську скульптуру з повітряних кульок
  Наступний матеріал
  Інфляція в Україні все ще буде високою через зростання зарплат бюджетників – Світовий банк

  Ракетний есмінець США наблизився до військово-морської бази РФ в Сирії – ЗМІ

  Екстрене засідання Радбезу ООН: США самостійно дадуть відповідь на хіматаку в Сирії

  Життя в небезпеці: батько політв'язня Гриба розповів про погіршення стану здоров’я сина

  Втрати на десятки мільйонів гривень: через будівницто Керченського мосту Україна понесе великі збитки

  Волкер вимагає від Росії припинити залякувати спостерігачів ОБСЄ на Донбасі

  Корчілава про розширення санкцій США: "Це процес на виникнення внутрішнього невдоволення в Росії"