Фото із відкритих джерел

Перший контейнерний поїзд по новому "Шовковому шляху" прибув на кордон з Китаєм

  Тестовий рейс нового контейнерного поїзда, запущений 15 січня 2016 року за маршрутом Україна - Грузія - Азербайджан - Казахстан - Китай (через Каспійське і Чорне моря), дістався до Китаю на 16-й день шляху - в ніч з 30 на 31 січня 2016 року.

  Про це повідомляє Міністерство інфраструктури України в понеділок, передає агентство "Інтерфакс-Україна".

  Йдеться, що спільно з ПАТ "Укрзалізниця" 15 січня було запущено демонстраційний рейс контейнерного потягу за вказаним маршрутом - так званим "Новим Шовковим шляхом".

  За словами міністра інфраструктури Андрія Пивоварського, цей поїзд - одна з альтернатив для доставки вантажів між Китаєм і країнами Азії, з одного боку, та країнами Європи, з іншого. Рейс буде конкурентоспроможним і за термінами доставки (рух в дорозі - 10-12 днів в один бік), і за ціною порівняно з маршрутами через Росію.

  "Найголовніше, що цей потяг дасть Україні можливість брати участь у проекті Великого Шовкового шляху, який зараз реалізує Китай", - зазначав віце-прем'єр міністр Геннадій Зубко.

  В уряді також очікують приєднання до проекту Туркменістану і його розвитку в напрямку поставок палива, зокрема, скрапленого газу та нафтопродуктів.

  Як повідомляє прес-служба Мінінфрастрктури, загалом тривалість маршруту склала 15,5 діб замість 11-12 анонсованих раніше. Затримки виникли у Чорному морі та на території Казахстану. Так, тривалість руху збільшилась через затримку порому на Чорному морі, спричинену штормом, та простій на станції Жанаарка через неузгодженість дій по оплаті казахській стороні.

  "Такі зміни у графіку під час тестового рейсу – нормальне явище. Його призначення полягає саме у спільному відпрацюванні маршруту операторами поїзду в кожній з країн-учасниць. Деморейс допоміг виявити можливі "вузькі місця" і зрозуміти, як уникати їх у майбутньому. Це стане основною для удосконалення логістики перевезень після запуску поїзда новим Шовковим шляхом на регулярній основі", - йдеться у повідомленні.

  Зараз поїзд знаходиться на станції Достик. Наступним етапом буде його навантаження товарами для перевезення у зворотному напрямку.

  Нагадаємо, що 24 січня повідомлялося, що перший контейнерний потяг із України до Китаю дістався Азербайджану і прямує до Казахстану.

  Попередній матеріал
  Кримчан з українським паспортом примушують заповнювати міграційні картки
  Наступний матеріал
  У цьому році Україна і Канада підпишуть угоду про ЗВТ – Яценюк
  Loading...

  Яценюк показав карту "Шовкового шляху" в обхід Росії

  Перший контейнерний потяг із України до Китаю дістався Азербайджану і прямує до Казахстану

  Уряд запускає потяг для доставки українських товарів в обхід Росії