Газова плита
Газова плита pixabay.com

НКРЕКП назвала переваги нових тарифів на розподіл газу

Нацкомісія послідовно та системно сприяє забезпеченню обліком споживачів газу в усіх секторах

Нові тарифи на розподіл природного газу дозволять забезпечити обліком більше 1 мільйона українців, а також більше 200 тисяч прогресивними системами дистанційного обліку (лічильниками). Про це повідомили у прес-службі НКРЕКП.

Як зазначається у повідомленні, Нацкомісія послідовно та системно сприяє забезпеченню обліком споживачів у всіх секторах.

"Активна позиція Комісії у сфері природного газу дозволила: підвищити загальний рівень забезпечення обліком природного газу з 73% до 92%; досягнути 100% забезпеченості обліком споживачів з газовою колонкою", – зазначають у відомстві.

Повідомляється також, що в нових тарифах на розподіл природного газу Комісія планує профінансувати цього року забезпечення лічильниками 529 тисяч абонентів природного газу. Зокрема, встановлення лічильників для 319 тисяч абонентів і заміну застарілих та непрацездатних лічильників на сучасні для 210 тисяч абонентів.

Найбільша кількість лічильників передбачена для споживачів Дніпропетровської (67,3 тисячі абонентів), Харківської (43,5 тисячі абонентів), Донецької (36,3 тисячі абонентів) та Полтавської (33,5 тисячі абонентів) областей.

Як відзначили у НКРЕКП раніше, установлення тарифів за новою методологією як плати за потужність та відокремлення вартості послуг від вартості газу як товару передбачає відхід від застарілої системи встановлення загального тарифу та надає низку переваг для кінцевого споживача:

  • можливість вільно обирати постачальника газу;
  • зменшення ціни на газ (товар) у результаті конкуренції на ринку постачання;
  • рівномірне нарахування за послуги;
  • прозорість формування платежів за газ як товар та послуг розподілу природного газу;
  • визначення розміру плати за користування газовою інфраструктурою залежно від установленого тарифу та встановлених газових приладів і лічильника, наявних у споживача;
  • підвищення рівня безпеки газопостачання;
  • контроль рівня якості надання послуг.

Нагадаємо, 10 квітня через суспільний резонанс та на вимогу уряду Нацкомісія скасувала рішення про введення абонплати за розподіл газу.

Попередній матеріал
Мей після зустрічі з міністрами оголосила про намір провести у Великій Британії дострокові вибори
Наступний матеріал
У аеропорту "Бориспіль" викрили контрабандну схему за участю митників та вилучили тютюну на 15 млн грн – ДФС
Loading...