5 канал

Нефьодов: Україна задає тон усім країнам світу в реформі державних закупівель

В українських компаній досить непогані перспективи на ринку державних закупівель 48 країн світу, зазначив заступник міністра економічного розвитку і торгівлі

Україна в реформі державних закупівель зараз випереджає ледь не всі країни світу. Про це в ефірі "5 каналу" в ході телемарафону "Україна понад усе" заявив заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов.

"18 квітня Україна подала до Женеви всі документи, які підтверджують ратифікації угоди про державні закупівлі Світової організації торгівлі. Ці угоди надають доступ українським експортерам до ринку державних закупівель 48 країн світу – це ЄС, це Америка, Японія, Канада, Південна Корея, Тайвань тощо", – зазначив він.

На запитання, чи готовий український бізнес скористатися такою можливістю, заступник міністра сказав: "Насправді, наразі завдяки девальвації гривні і завдяки влучному географічному становищу, в українських компаній досить непогані перспективи на цьому ринку, адже державні закупівлі в усіх країнах світу відбуваються по ціні. Державні органи, вони, як правило, в усіх країнах, окрім деяких специфічних українських чиновників, купують більш-менш пристойний папір, більш-менш пристойні меблі, більш-менш пристойний одяг і так далі. Якраз у цьому сегменті українські виробники можуть бути дуже конкурентноздатні".

Нефьодов наголосив: "Ми, як Мінекономрозвитку і торгівлі, маємо навіть окрему програму по стимулюванню такого експорту, ми закликаємо всіх контактувати з нами, приєднуватися і готові буквально за руку провести перших учасників через цей процес, показати, де шукати тендери, як заповнювати документи, куди їх подавати. До нас звернулося вже зараз більше 30 компаній. Дуже сподіваємося, що десь за 3-4 місяці у нас будуть перші кейси участі".

З його слів, наразі Україна задає тон усім країнам світу в реформі державних закупівель.

"Україна, насправді, в реформі державних закупівель зараз випереджає ледь не всі країни світу. Насправді, мене дещо тішить, коли деякі компанії, які до нас звернулися, кажуть, ми подивилися, ну там все так складно, не те, що у нас. Ми справді задаємо тон у цій реформі. І не тільки тому, що ми над нею наполегливо працюємо, а просто тому, що у нас є можливість завдяки тому, що у нас не було нічого, перестрибнути одразу кілька кроків і будувати, враховуючи найкращі стандарти, найкращий рівень розвитку IT тощо", – резюмував заступник міністра економічного розвитку.

Нагадаємо, з 1 квітня почав працювати закон про електронні держзакупівлі для органів влади.

Попередній матеріал
В Україні провели нові випробування тактичного ракетного комплексу
Наступний матеріал
Бойовики гатили по Авдіївці, Трьохізбенці і Широкиному із забороненого озброєння
Теги:
Loading...
Верховна Рада затвердила угоду про державні закупівлі

Верховна Рада затвердила угоду про державні закупівлі

На держзакупівлях для військових "сидять як упирі" чотири компанії – Яценюк

На держзакупівлях для військових "сидять як упирі" чотири компанії – Яценюк

Сьогодні Міноборони проведе перший електронний аукціон закупівлі харчів для ЗСУ

Сьогодні Міноборони проведе перший електронний аукціон закупівлі харчів для ЗСУ

Президент підписав закон "Про публічні закупівлі"

Президент підписав закон "Про публічні закупівлі"

Міноборони хоче купувати їжу для військових лише через електронні закупівлі

Міноборони хоче купувати їжу для військових лише через електронні закупівлі

5 канал - трансляція наживо