5.ua

НБУ назвав системно важливі для України банки

  Національний банк України визнав системно важливими вісім банків.

  Зокрема, такими визнано державні "Ощадбанк" і "Укрексімбанк", а також "ПриватБанк", "Дельта Банк", "Укрсоцбанк", "Райффайзен Банк "Аваль", "Промінвестбанк" та "Дочірній банк Сбербанку Росії", повідомляє прес-служба НБУ.

  Відповідно до постанови НБУ №863, яка набуває чинності з 1 січня 2015 року, основними критеріями системної важливості банків є загальний обсяг активів, зобов’язань юридичних і фізичних осіб, обсяг міжбанківського кредитування та кредитування найважливіших секторів економіки.

  Метою запровадження постанови №863 "Про затвердження Положення про порядок визначення системно важливих банків" є встановлення методики визначення системно важливих банків, діяльність яких впливає на стабільність банківської системи.

  У НБУ також зазначили, що віднесення банків до системно важливих не зумовлює обов’язкового ухвалення рішення про участь держави в капіталі цих банків.

  Крім того, повідомляється, що НБУ найближчим часом завершить розробку нормативно-правових актів щодо регулювання та нагляду за системно важливими банками, які, зокрема, передбачають додаткові вимоги до капіталу таких банків.

  Попередній матеріал
  Навальний закликає росіян виходити на вулиці та знищити Путіна
  Наступний матеріал
  Підвищення тарифів зменшить об'єм дотацій енергетичним компаніям – Прем'єр

  НБУ виділив на потреби АТО 20 млрд грн - Гонтарева

  У 2015 році інфляція очікується на рівні 17-18% - глава НБУ

  Нацбанк вводить в обіг нову банкноту номіналом "100 гривень"

  Кабмін збільшив статутний капітал "Укрексімбанку" майже на 30%