5.ua

НБУ заспокоює – курси валют під контролем [відео]

  На валютних цінниках біля позначки "долар" касири міняють цифри, що день – то на більші. За тиждень «американці» здорожчали від 8-ми гривень 13-ти копійок до 8-ми і майже 20-ти копійок за долар.

  Аліна, касир: «Он подрос на одну копейку в день - четыре дня».

  Максимові борги від цього виросли не на копійки, а на гривні з кількома нулями.

  Максим: «У меня есть определенный валютный кредит и ежемесячно у меня будет необходимость расставаться с большей суммой денег».

  Для Вікторії теж кожна копійка вгору обходиться в тисячі доларів. Маленькі коливання цін на американські пробивають великі діри в її сімейному бюджеті.

  Вікторія: «Меня прижало, потому что я смотрю, что он растет, резко – не по дням, а по часам, как в сказке растет этот долар».

  За кілька днів втратила роками назбирані гривні.

  Вікторія: «Я много потеряла, потому что я собираюсь вложить деньги в недвижимость. В связи с этим у меня большая потеря».

  Ерік Найман, експерт: «Причин бежать в обменку и по быстрячку избавляться от гривен я не вижу».

  Не програти на купівлі-продажу зелених можна, якщо не скуповувати валюту на всі гроші, розповідають фахівці. Ціна на долар повзе вгору щоосені. І знизиться традиційно в грудні.

  Ерік Найман, експерт: «Но все-таки базовый сценарий, что новый год мы будем встречать на уровне 8,10-8,12. Если было принято решение на самом верху спустить гривню до более мягких значений, то тогда Новый год будем встречать на уровне 8,80».

  В Нацбанку ж переконують: гривні нічого не загрожує.

  Валерій Литвицький, керівник групи радників голови Нацбанку: «У цетробанку є можливість впливати агресивно – в Україні гривня стабільна. Є всі можливості впливати у Нацбанку. У спекулянтів нічого не отримається».

  Та щоби перестрахуватися, експерти ринку радять тримати збереження 50 на 50: половину в гривнях, половину – у валюті.

  Інна Неродик, Азад Сафаров, Денис Савченко, 5 канал.  

   

  Попередній матеріал
  Мешканці Дніпропетровська скаржаться на незаконну свиноферму [відео]
  Наступний матеріал
  Зіткнення 4-х вантажівок на Житомирщині – 1 водій загинув
  Теги:
  Loading...