www.business.ua

НБУ визнав "Дельта Банк", "Кредитпромбанк" і "Омега Банк" неплатоспроможними

  Національний банк України відніс "Дельта Банк", "Кредитпромбанк" і "Омега Банк" до категорії неплатоспроможних.

  Як повідомляє прес-служба НБУ, відповідні рішення закріплені постановами Нацбанку №150, №151 і №152 від 2 березня.

  "94% усіх вкладників АТ "Дельта Банк" мають вклади в межах гарантованої Фондом гарантування вкладів фізичних осіб суми 200 тис. грн, отже вони отримають свої вклади в повному обсязі. Кількість таких вкладників становить 554 тисячі. Частина клієнтів зі значними обсягами вкладів (близько 6% від кількості усіх вкладників) отримають свої вклади в межах суми, гарантованої Фондом", - йдеться у повідомленні.

  За даними НБУ, головною причиною віднесення "Дельта Банку" до категорії неплатоспроможних стало неприйняття власником банку своєчасних, ефективних і достатніх заходів для поліпшення фінансового стану банку та приведення діяльності у відповідність до вимог законодавства України.

  "Головний акціонер і керівництво АТ "Дельта Банк" обрали високоризикову стратегію стрімкого зростання за рахунок придбання неякісних активів. Крім того, агресивний розвиток корпоративного бізнесу АТ "Дельта Банк" в поєднанні з відсутністю достатнього досвіду в обраному сегменті привели до значного погіршення якості кредитного портфеля і скорочення ліквідності банку", - роз'яснюється в повідомленні.

  Згідно з повідомленням, основні акціонери банку не змогли своєчасно збільшити капітал у необхідному обсязі та привернути ліквідність для забезпечення виконання зобов'язань перед вкладниками.

  При цьому в НБУ нагадали, що Нацбанк на початку 2014 року (постанова №91) надав "Дельта Банку" кредити на підтримку ліквідності на суму 4150 млн грн, а після узгодження програми капіталізації банку у вересні 2014 року - стабілізаційний кредит на суму 960 млн грн (постанова №327) під заставу цінних паперів, гарантованих державою.

  "Заходи тимчасово покращували ситуацію в банку, однак не привели до значного поліпшення фінансового стану. Антикризові дії акціонерів і керівництва банку щодо виправлення становища також виявилися недостатніми, план рекапіталізації АТ "Дельта Банк" його акціонерами не був реалізований", - констатували в НБУ.

  У НБУ також зазначили, що банк не мав якісного забезпечення для отримання подальшого кредиту рефінансування Нацбанку.

  "Сьогодні триває очищення банківської системи від неплатоспроможних банків і проблем, які накопичувалися протягом багатьох років. У поєднанні з прийняттям Верховною Радою України вчора, 2 березня, відповідного закону про істотне підвищення відповідальності власників і керівництва банків за результати діяльності фінустанов, це сприятиме підвищенню стійкості банківського сектора", - вказується в повідомленні з посиланням на главу НБУ Валерію Гонтарєву.

  Щодо "Кредитпромбанку" і "Омега Банку" в повідомленні зазначають, що власником банків не були прийняті заходи щодо надання фінансової підтримки банків з метою приведення їх діяльності у відповідність до вимог законодавства.

  "Дельта Банк" заснований у 2006 році, "Кредитпромбанк" - у 1997, а "Омега Банк" (раніше "Сведбанк") - в 1991.

  Найбільшими акціонерами "Дельта Банку" до початку 2015 року були Микола Лагун (70,6059%) і Cargill Financial Services International, Inc. (29,3941%).

  Єдиний акціонер "Кредитпромбанку" Лагун в лютому 2015 року вийшов зі складу акціонерів кредитно-фінансової установи. У "Омега Банку" Лагун до початку 2015 року володів 99,9998% статутного капіталу.

  За даними НБУ, на 1 січня 2015 року з розміром загальних активів "Дельта Банк" займав 4-е місце (60,303 млрд грн), "Кредитпромбанк" - 85-е місце (1,298 млрд грн), а "Омега Банк" - 102-е (768 млн) серед 158 діючих банків.

  Попередній матеріал
  У Артемівський військовий госпіталь поступило 17 бійців
  Наступний матеріал
  В Росії ліквідують єдиний музей історії політичних репресій "Пермь-36"