media.online.ua

НБУ продовжив обмеження з видачі і продажу валюти

  Національний банк України постановою №540 продовжив з 2 вересня на 3 місяці дію постанови №328 від 30 травня, якою, зокрема, обмежена видача валютних вкладів і купівля готівкової валюти 15 тис. грн на добу.


  Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна" з посиланням на НБУ.

  Один із банкірів розповів, що на зустрічах, які відбулися цього тижня з главою НБУ Валерією Гонтаревою, окремі учасники пропонували навіть трохи посилити ці обмеження, однак не знайшли підтримки у представників Нацбанку і колег.

  Зокрема, Гонтарева зазначила, що більш жорстке обмеження з видачі валютних вкладів (еквівалент 15 тис. грн на добу) порівняно з гривневими (150 тис. грн на добу) є однією з причин того, що відтік з валютних вкладів триває, тоді як за гривневими до останніх подій на валютному ринку він змінювався припливом.

  За словами співрозмовника агентства, глава Нацбанку повідомила, що регулятор готовий був навіть дещо послабити обмеження, введені 328 постановою, однак проти виступив Міжнародний валютний фонд, який побоюється за ситуацію в окремих банках.

  "Ті банки, у яких проблеми, не видають і по 15 тис. грн, а ті, в яких ситуація стабільна, готові видавати і більше 150 тис. грн", - процитував один із учасників зустрічі позицію Гонтаревої, яка зазначила, що центробанк продовжить шукати компроміс у цьому питанні.
  Попередній матеріал
  МВФ об'єднав третій та четвертий транші кредиту Україні
  Наступний матеріал
  Велика Британія пропонує ЄС відключити РФ від світової фінансової системи
  Loading...