5.ua

Нацбанк застерігає: в Україні значно зросла кількість шахрайських операцій через інтернет

  У 2015 році 47 банків повідомили НБУ про фінансові махінації

  В Україні у 2015 році значно зросла кількість шахрайських операцій, які проводилися без фізичного використання платіжних карток через мережу інтернет. Про це повідомив директор департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку НБУ Сергій Шацький, передає прес-служба регулятора

  За інформацією прес-служби, кількість шахрайських операцій через інтернет зросла до більш ніж 43 тисяч на суму майже 95 млн грн.

  При цьому кількість незаконних дій і сумнівних операцій з використанням банкоматів склала 9,4 тисячі на суму 15,2 млн грн, а в торговельній мережі зафіксовано 4,7 тис. такого роду операцій на 13,9 млн грн, зазначили в Нацбанку.

  "Минулого року кількість банків, які повідомили НБУ про наявність незаконних дій або сумнівних операцій, зросла до 47 установ, що становить 48% від загальної кількості банків – членів карткових платіжних систем. Обсяг збитків склав 0,0147% від загального обсягу операцій з використанням платіжних карток. Для порівняння, у 2014 році показник становив 0,007%", - йдеться в повідомленні.

  Втім, Шацький зазначив, що збитки банків від шахрайських операцій з платіжними картками істотно не впливають на вітчизняний ринок платіжних систем в Україні.

  Раніше 5.ua інформував, що Національний банк України вирішив скоротити кількість системно важливих банків до трьох. Ними стали ПАТ "Приватбанк", ПАТ "Ощадбанк" та ПАТ "Укрексімбанк".

  Попередній матеріал
  ГПУ щодо звинувачень проти Яценюка: Справа про хабар існує, але підозрюваних немає
  Наступний матеріал
  Гройсман запропонував створити міністерство окупованих територій - Лещенко
  Теги:
  Loading...