Нацбанк назвав неплатоспроможними три українських банка

  Правлінням Нацбанку 27 листопада прийняті рішення про віднесення трьох українських банківських установ: ПАТ "Легбанк", ПАТ "БГ Банк" та "Всеукраїнського банку розвитку" (Олександра Януковича) - до категорії неплатоспроможних.


  Про це йдеться у повідомленні НБУ на сторінці Facebook.

  Згідно із повідомленням, у зв’язку з погіршенням показників фінансового стану "БГ Банку" та "Легбанкуˮ, а також тим, що до Нацбанку почали надходити скарги щодо невиконання своїх зобов’язань перед клієнтами, з метою захисту інтересів кредиторів та вкладників, НБУ встановив особливий режим контролю за діяльністю цих банків шляхом призначення кураторів - службовців Нацбанку.

  Також, у зв’язку із застосуванням Радою ЄС санкцій до єдиного акціонера ПАТ "ВБР" - Олександра Януковича, зокрема щодо замороження активів, з метою захисту інтересів вкладників та інших кредиторів цього банку, Нацбанком у вересні поточного року прийнято рішення про віднесення "ВБР" до категорії проблемних.

  У відповідності до вимог банківського законодавства Нацбанком було встановлено строк для вжиття ПАТ "ВБР" заходів щодо приведення своєї діяльності у відповідність до вимог законодавства.

  Враховуючи зазначене, а також невідповідність діяльності "ВБР" вимогам банківського законодавства, правлінням Нацбанку прийнято рішення про віднесення ПАТ "ВБР" до категорії неплатоспроможних.

  Як відомо, 21 листопада у VAB Банк ввели тимчасову адміністрацію.
  Одночасно до НБУ надійшло клопотання про введення тимчасової адміністрації в другій банк Олега Бахматюка - "Фінансову ініціативу".
  Попередній матеріал
  Німеччина та Франція вирішили створити свій "економічний Шенген"
  Наступний матеріал
  Київський Хрещатик не буде пішохідним - КМДА