Падіння фондових індексів
Падіння фондових індексів businessclass.md

Найбільший обвал фондових ринків у США за останнє десятиріччя: що сталося

Напередодні світові ринки "залихоманило". Індекси найбільших бірж обвалилися приблизно на 5%. Бізнесмени світу також несуть втрати – за один день їхні гаманці сукупно зменшилися на 114 мільярдів доларів

Американські фондові індекси зазнали однієї з найбільших втрат з часів світової фінансової кризи 2008 року, передає "Укрінформ", але не всі економісти одностайні в оцінках. Так, одні кажуть про найстрімкіше падіння за останні сім років, тобто від 2011 року. 

Інші вже починають роздмухувати чутки про "нову економічну кризу", але експерти заспокоюють: загрози фінансового краху наразі немає. А от щодо причин різкого обвалу світових фондових ринків думки економістів розходяться.

  • Версії причин обвалу ринків

Так, видання Bloomberg зазначає, що зниження сталося на тлі побоювань щодо високої інфляції в економіці США, що вже відбилося на зростанні зарплат. Для інвесторів інфляція невигідна, адже в такому разі Федеральна резервна система підніматиме базові ставки, пояснюють експерти.

Також побутує думка, що обвал ринків – це очікувана корекція після затяжного зростання. Так, на початку лютого акції істотно здорожчали, через що від них почали позбавлятися на користь державних облігацій. Слідом за корекцією можна очікувати різке, але короткострокове падіння.

І якщо побоювання інвесторів не торкнуться сировинних ринків, усе минеться більш-менш спокійно для економіки США та її партнерів. А от за умови падіння цін на сировину та за відсутності вільних коштів на глобальному фінансовому ринку, у скрутному становищі опиниться ціла низка країн, зокрема й Україна.

Ще одна теза – економіка США реагує на реформи Дональда Трампа обвалом на біржі.

Віце-президент США Майк Пенс закликає не панікувати та порівнює ситуацію із "приливами і відливами" у морі фінансового ринку.

А експерти ще раз наголошують, що причин для нової глобальної економічної кризи не має. Структурних економічних помилок, як це було 2007 року, американці не допускають, тож прогнози зрештою позитивні.

Однак уже зрозуміло: те, що відбувається на Волл-стріт, має вплив на всі світові ринки.

Декілька цифр, як саме обвалилися американські та світові індекси, дивіться нижче (за даними MarketWatch):

5.ua
Попередній матеріал
СБУ затримала в Києві банду, яка "віджимала" нерухомість – подробиці
Наступний матеріал
В Україні підскочать ціни на бензин – прогноз НБУ
Loading...