5.ua

"Нафтогаз" поверне "Газпрому" додатковий платіж за транзит газу через Україну

  НАК "Нафтогаз України" має намір повернути російському газовому монополісту "Газпром" додатковий платіж за транзит газу. Про це повідомили в прес-службі українського держхолдингу  21 серпня.


  "Нафтогаз України" вважає цей платіж помилковим, питання вивчають, компанія планує повернути кошти назад "Газпрому", - сказав представник НАК.

  Раніше вдень офіційний представник "Газпрому" заявив, що через те, що російський монополіст в односторонньому порядку підвищив ціну на газ для України, "Газпром" вважає, що відповідно підвищилися і прив'язані до цієї циіни ставки транзиту.

  Таким чином, вважають у "Газпромі", передоплата за транзит російського газу через Україну закінчилася в липні (а не до січня 2015 року, як було сплачено раніше "авансом"). У зв'язку з чим "Газпром" з липня почав перераховувати поточні платежі "Нафтогазу" "живими" грошима.

  Сума доплати за транзит в липні, за думкою "Газпрому" склала $ 10,54 млн.

  Україна ж, як відомо, у свою чергу, не визнає правомірним підвищення "Газпромом" ціни на газ зі сторони, відповідно і не підвищує транзитні ставки для "Газпрому".
  Попередній матеріал
  Шеремета пояснив своє рішення про відставку
  Наступний матеріал
  У Полтаві влаштували флешмоб на згадку про Небесну сотню
  Теги:
  Loading...