5.ua

"Нафтогаз" підписав контракт на газові поставки з Норвегії

  В компанії  "Нафтогаз України" підтверджує підписання контракту на поставки природного газу з норвезькою нафтогазовидобувною компанією Statoil і початок його поставок з 1 жовтня п.р. через Словаччину.


  Про це повідомили агентству "Інтерфакс-Україна" в прес-службі державного холдингу.

  "Це перша така угода між "Нафтогазом" і Statoil, вона розширює пул постачальників газу в Україну, а також відкриває новий ринок для Statoil", - зазначили в прес-службі.

  За словами глави правління "Нафтогазу" Андрія Коболева, укладення договору і подальша спільна робота дозволить значно підвищити ліквідність і стабільність на енергетичному ринку ЄС, до інтеграції до яких прагне Україна.

  "Угода знаменує собою значний прорив для "Нафтогазу". Численні інтерконнектори газу, які були побудовані протягом останніх декількох років в Європі, дозволять істотно поліпшити енергетичну безпеку як для ЄС і України", - сказав він.

  В свою чергу головний радник голови правління НАК Юрій Вітренко наголосив, що укладений договір є революційним для держхолдингу.

  "За дуже короткий проміжок часу, нам вдалося розібратися і використовувати стандартні європейські практики з торгівлі газом, в тому числі контракти EFET, вбудувати ці практики в рамки внутрішнього українського законодавства", - заявив Вітренко.

  "Ця угода є символом нашої віри в те, що "Нафтогаз" може змінитися. Вона також на практиці доводить нашу прихильність реформам і здатність діяти згідно з нормами ЄС", - сказав він.

  Раніше джерело повідомило, що НАК "Нафтогаз України" підписав контракт на поставку газу з Норвегії.

  Як відомо, тиждень тому Угорщина припинила реверс газу до України. Також у Словаччині заявляють, що Росія скоротила поставки газу на 50%.

  Нагадаємо, Україна зробила заявку на оренду плавучого LNG-терміналу. У той же час в Міненерго впевнені у відносно швидкому вирішенні газової суперечки з РФ.
  Попередній матеріал
  Екс-командир роти "Беркут" Садовник зняв браслет спотерігання та втік від суду
  Наступний матеріал
  АТО: хроніка дня
  Теги:
  Loading...