5.ua

"Нафтогаз" купуватиме газ в Росії за гнучким графіком

  Підписані в Брюсселі тимчасові домовленості дозволяють НАК "Нафтогаз України" замовляти газ у ВАТ "Газпром" за гнучким графіком і без умови "бери або плати".

  Про це 5 листопада повідомляє прес-служба "Нафтогазу" з посиланням на твердження голови правління компанії Андрія Коболєва.

  Як зазначається, умовою відновлення поставок російського газу Україні було перерахування "Нафтогазом" 1,45 млрд доларів за газ, поставлений "Газпромом" в листопаді-грудні 2013 року і квітні-червні 2014 року. "Нафтогаз" здійснив цей платіж 4 листопада.

  За словами голови правління, умови угоди дозволяють купувати російський газ для балансування системи в моменти пікового споживання.

  "Припустимо, ми бачимо, що українські споживачі відбирають більше газу, ніж можуть забезпечити всі інші ресурси, і нам буде потрібний додатковий газ. Тоді ми скористаємося своїм правом купити газ у Газпрому. Основним постачальником імпортного газу до України цієї зими залишаються європейські компанії", - заявив Коболєв.

  Він також повідомив, що сумарний об'єм газу, який "Нафтогаз" закупить цієї зими, безпосередньо залежить від українських споживачів.

  "Чим раціональніше ми будемо витрачати запаси газу, які в нас є, тим менше імпортного газу нам доведеться купувати. Дві третини споживання газу в зимовий період припадає на домогосподарства. Дуже гарячі батареї і відкриті вікна в будинках - кращий спосіб збільшити закупівлі російського газу", - підкреслив глава компанії.

  Нагадаємо, сумарний платіж за 11,5 млрд кубометрів поставленого і раніше несплаченого газу становитиме 3,1 млрд доларів, що припускає розрахунок за ціною 268,5 доларів за тисячу кубометрів.

  Рішення про остаточні розрахунки між сторонами за газ, поставлений "Газпромом" "Нафтогазу" з 2010 року, буде прийнято трибуналом при Арбітражному інституті Торгової палати Стокгольма. Брюссельські домовленості є тимчасовим рішенням і не впливають на позиції сторін в суді.

  Попередній матеріал
  Прокуратура звинувачує екс-офіцера "Беркуту" у побитті атвомайданівців
  Наступний матеріал
  Сьогодні путінські терористи 17 разів атакували українські позиції