"Нафтогаз" готовий до продовження переговорів з "Газпромом"

  Україна та Європейський Союз підтвердили готовність до продовження газових переговорів у тристоронньому форматі Україна-ЄС-РФ.


  Як повідомили у прес-службі НАК "Нафтогаз України", 20 червня у Брюсселі українська делегація на чолі з головою правління НАК Андрієм Коболєвим взяла участь у засіданні координаційної групи ЄС з газових питань.

  Під час засідання українська сторона поінформувала представників Європейської комісії та провідних енергетичних компаній Євросоюзу про стан справ у газових відносинах з Російською Федерацією.

  "Ще раз була підтверджена готовність української сторони залишатиметься надійним транзитером російського газу в Європу, про що свідчить відсутність перебоїв з газопостачанням в ЄС з території України", - відзначили в прес-службі.

  "Нафтогаз" продовжує виконувати свої контрактні зобов'язання, незважаючи на рішення російського газового монополіста від 16 червня 2014 про переведення України на режим передоплати та припинення постачання газу для українських споживачів", - йдеться в повідомленні.

  "Також українська делегація представила європейської газової групі результати експертних досліджень про стан української газотранспортної системи і її здібності і в подальшому забезпечувати безперебійний і надійний транзит російського природного газу європейським споживачам", - наголосили у НАК і додали, що представники координаційної групи висловили розуміння дій української сторони у переговорах з ВАТ "Газпром" і підтримали заходи, здійснювані України у забезпеченні енергетичної безпеки Європи.

  Як повідомлялось, єврокомісар з енергетичних питань Гюнтер Еттінгер вважає, що зустріч у тристоронньому форматі України, Росії та ЄС для вирішення спірних газових питань може відбутися через три тижні.
  Попередній матеріал
  Порушено кримінальну справу за фактом загибелі людей у гелікоптері на Харківщині
  Наступний матеріал
  Сесія ПАРЄ відкриється "українським питанням"