5.ua

"Нафтогаз" готовий до переговорів із потенційними інвесторами української ГТС

  Найбільший державний енергохолдинг "Нафтогаз України" має намір найближчим часом почати офіційні переговори із зацікавленими компаніями з ЄС і США щодо їх участі в управлінні українською газотранспортною системою, йдеться в повідомленні компанії, передає УНІАН.


  "Підписання відповідної угоди можливе тільки після її узгодження Верховною Радою України", - йдеться в повідомленні "Нафтогазу".

  "Ухвалення цього законопроекту - це важливий крок, який дасть змогу зменшити ризики транзиту газу територією України, що виникли через загострення українсько-російських відносин", - цитує прес-служба главу НАК "Нафтогаз України" Андрія Коболєва.

  Як зазначили в компанії, залучення до управління газотранспортною системою України провідних західних компаній допоможе повноцінній інтеграції нашої країни в єдиний європейський енергетичний простір.

  "В обставинах, що склалися, це єдиний дієвий шлях для захисту енергетичних інтересів нашої держави", - наголошується в повідомленні.

  "Українська ГТС залишиться в державній власності. При цьому всі бізнес-процеси будуть побудовані за європейськими стандартами. Це зробить українську систему транспортування газу прозорою і зрозумілою для західних партнерів", - зазначив Коболєв.

  Нагадаємо, що 14 серпня 2014 року Верховна Рада ухвалила закон про реформування системи управління єдиною газотранспортною системою України, що передбачає створення спеціальної компанії-оператора, де 49% акцій буде продано інвесторам із США і ЄС.

  За словами глави "Нафтогазу" Андрія Коболєва, вартість української газотранспортної системи коливається в межах 25-35 млрд дол.

  Окрім того, на початку червня Кабінет міністрів ухвалив рішення про реорганізацію "Нафтогазу України" і створення на його базі двох компаній - з транзиту і із зберігання газу.
  Натомість Пропонується таке рішення: "Нафтогаз України" займатиметься виключно реалізацією природного газу, а також створюються ПАТ "Українська газотранспортна система", яке відповідно до європейського законодавства займатиметься виключно транспортуванням природного газу, і ПАТ "Українські газові сховища", яке займатиметься зберіганням природного газу. Контроль над цими компаніями залишається за державою.


  Попередній матеріал
  Українські спортсмени вийшли до фіналу чемпіонату Європи з легкої атлетики
  Наступний матеріал
  У Донецьку за добу загинуло 11 мирних жителів
  Теги:
  Loading...