rbc.ua

Нафта дешевшає через зростання видобутку в Іраку

  Ціни на нафту знизилися більш як на 1% у понеділок на тлі зростання видобутку в Іраку, а також після того, як Іран виставив умови співпраці з ОПЕК для стабілізації ринку нафти

  Ціни на нафту почали понеділок зі зниження на заявах Ірану, які ставлять під сумнів досягнення у вересні угоди між країнами-виробниками про заморожування видобутку, повідомляє ZN.UA.

  Вартість жовтневих ф'ючерсів на нафту Brent на лондонській біржі ICE Futures знизилася на 1,46% – до $49,29 за барель. Ціна ф'ючерса на нафту WTI на жовтень на торгах Нью-Йоркської товарної біржі (NYMEX) опустилася до цього часу на 1,47% – до $46,94 за барель.

  Іран, перш ніж укладати таку угоду, хоче від інших країн визнання його права наростити свою частку на ринку до досанкційного рівня, заявив у п'ятницю міністр нафти країни Біджан Намдар Занганех, про що повідомило агентство Shana.

  Саме позиція Ірану і його розбіжності з Саудівською Аравією спричинили зрив попередніх переговорів країн-виробників нафти навесні цього року. Для досягнення угоди про заморожування необхідна участь у ньому і всіх країн ОПЕК, і незалежних виробників, написав у Twitter міністр енергетики ОАЕ Сухейль Мухаммад аль-Мазруі. Крім того, ринок уважно стежить за новинами, які свідчать про нарощування видобутку окремими країнами, зокрема Іраком, що може посилити надлишок пропозиції на ринку.

  Попередній матеріал
  Атомній енергетиці бути: Україна та Казахстан домовились про співробітницво за 4 напрямками
  Наступний матеріал
  На Закарпатті на хабарі погорів керівник одного з управлінь захисту населення

  Російський рубль обвалився слідом за нафтою

  Нафта Brent подорожчала до $51,03 за барель