5 канал

НАБУ обшукала "Аграрний фонд": держкомпанія натомість звернулася до влади із застереженням

Бюро звинувачує компанію в розтраті понад 240 мільйонів гривень

Обшуки в офісі державної компанії "Аграрний фонд" провели детективи Національного антикорупційного бюро.

Слідчі дії тривали відучора, 7 лютого. В НАБУ наголошують: обшуки санкціоновані, відбуваються в межах розслідування розтрати під час закупівлі, зберігання та пакування добрив упродовж 2017-2018-го років.

Заявляють, що внаслідок неправомірних дій службові особи "Аграрного фонду" розтратили понад 240 мільйонів гривень. Також у НАБУ наголосили – представники державної компанії свідомо блокують слідчі дії.

"Було рішення суду про тимчасовий доступ до документів. Але на цей тимчасовий доступ представники "Аграрного фонду" дали детективам довідку, що нібито ці документи були вилучені Генеральною прокуратурою України. Результати обшуку показали, що це не зовсім відповідає дійсності. Після того, як було відмовлено виконати ухвалу суду щодо тимчасового доступу до документів, було прийнято рішення щодо проведення санкціонованого обшуку, вилучено цілу низку документів", – прокоментував директор НАБУ Артем Ситник.

А в "Аграрному фонді" переконані, що обшуки можуть спричинити проблеми з наданням добрив малому та середньому українському бізнесу. Про це в заяві, оприлюдненій прес-службою, повідомив Андрій Радченко, голова правління держкомпанії. Зауважив, що звертається до Президента, прем'єр-міністра та парламенту з вимогою взяти ситуацію під особистий контроль.

"Ми поважаємо роботу всіх антикорупційних та правоохоронних органів держави і всіляко сприяємо їй […] Однак у мене викликають занепокоєння сьогоднішні дії антикорупційних органів. Вони ставлять під удар не лише нашу роботу й рівень надходжень дивідендів до держави, а й усю програму підтримки дрібних і середніх фермерів України, кредитування добривами, яку здійснює "Аграрний фонд", – наголошується в заяві.

Попередній матеріал
Церемонія нагородження переможців XX Всеукраїнського рейтингу "Книжка Року" – відео
Наступний матеріал
Після 3-х місяців на Донбасі: бригаду нацгвардійців зустрічали у Кривому Розі

Розслідування у справі Онищенко завершено – НАБУ

НАБУ проводить обшуки в Аграрному фонді – причини

Російська ФСБ знову увірвалася з обшуками до кримських татар

СБУ та прокуратура проводять обшуки у міськраді Дніпра

Шовковий шлях від "Укрзалізниці": НАБУ викрило розкрадання майже 100 млн грн на проекті

НАБУ повідомило про підозру 7 особам через розкрадання 93 млн грн "Укрзалізниці"