ТЕС
5.ua

На Зміївській ТЕС журналістам показали африканське вугілля

  Українські електростанції продовжують працювати на вугіллі з Африки. Як горить імпортне паливо, чим відрізняється від українського – журналістам показали на Зміївській ТЕС.

  Ця станція на Харківщині від листопада працює тільки завдяки поставкам із Південно-Африканської республіки.

  Південно-Африканське вугілля на Зміївській ТЕС розвантажують просто неба, потім на спеціальних транспортерах доправляють на склад і виробництво. Спеціалісти кажуть, це паливо істотно не відрізняється від донбаського, а працівники вже навіть придумали для нього нову назву – вугілля з Африки жартома називають "Ебола". І запевняють: без нього ТЕС зупинилася б ще на початку січня.

  Брак вугілля уже спричинив тимчасову зупинку в роботі ТЕС на початку осені – першу за 50 років її існування. Паливо з окупованого Донбасу сюди не доїздить. Вугілля з російського Кузбасу, яке має надходити за контрактом, теж немає. Тому першій партії з Південної Африки, яка надійшла шостого листопада, тут неабияк зраділи.

  Фахівці кажуть, що африканське вугілля горить не гірше, ніж українське. За день тут спалюють близько тридцяти вагонів – майже стільки ж витрачали й палива з Донбасу.

  Увесь процес спалювання вугілля контролюють спеціальні прилади. Фіксують будь-яке відхилення від звичного процесу.

  Закордонне паливо Україна купує по 99 доларів за тонну. Вугілля з Донбасу було дешевше приблизно на тисячу гривень, але поки що Зміївська ТЕС розраховує на африканські партії. Щодня сюди надходить близько п'ятдесяти вагонів.

  З Харківщини – Світлана Дашкевич, В’ячеслав Кузьменко, "5 канал".

  Попередній матеріал
  ЄБРР зазнає збитків через девальвацію валюти Росії та України
  Наступний матеріал
  Чергова хвиля мобілізації торкнеться жінок віком до 50 років

  На Донеччині прикордонники затримали 5 вантажівок з вугіллям

  Україна в січні збирається купити у Росії 620 тисяч тонн вугілля

  Україна завезла 100 тисяч тонн вугілля з початку року

  У Міненерго підтвердили оплату ще за два кораблі з південно-африканським вугіллям