МВФ: Боротися з кризою Україна повинна сама (репортаж з Ялти)

  Пік світової фінансової кризи вже позаду. Про це директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду Домінік Стросс-Кан заявив на 6-му саміті Ялтинської європейської стратегії. Чільник МВФ прогнозує, що у першому півріччі 2010-го - світова економіка почне відновлюватися. Щодо України, то Домінік Стросс-Кан наголосив, що кредити від МВФ - лише допомога, а боротися із негативними процесами в економіці Україна повинна сама.

  Іван наймолодший учасник ялтинських зустрічей. Йому ще нема двох місяців. Прилетів із Нью-Йорка. Його катають у візочку поміж світів політики і економіки. У цей час його мама Христя Фріланд спілкується із гостями. Вона модератор тиматичних бесід на ялтинських зустрічах. Працює редактором у Financial Times. У перервах між виступами бавить сина.

  Христя Фріланд, Керуючий Редактор "The Financial Times": "Справа втому, що мене давно запросили на цю конференцію і я обіцяла, що я приїду, він тоді трохи пізно народився і я не хотіла їхати без нього бо вважаю, що він ще за маленький бути без мами 5 днів. То ми вирішили приїхати разом. Я думаю, що йому приємно Україну побачити".

  У Івана бабця з України. А мати, як модератор, переспілкувалася майже з усіма хто виступав на форумі. Найбільше каже зацікавили китайські гості та українські кандидати в президенти. У Ялті їх побували троє.  Після Юлії Тимошенко, яка виступила у п`ятницю, Арсеній Яценюк чекає своєї черги на слово перед вітчизняними та закордонними гостями.

  Те, що з суперниками ткт не перетинаються,- кандидатів не засмучує.

  Арсеній Яценюк, лідер Громадської ініціативи «ФРОНТ ЗМІН»: "Ну, я вже перетнувся з віце-президентом Світового Банку. Ні з ними я спілкуюся дуже часто, але в інших місцях".

  Кор: "З віце-президентом Світового Банку про що...?"

  Арсеній Яценюк, лідер Громадської ініціативи «ФРОНТ ЗМІН»: "Ну, про що можна з банком та ще й зі світовим спілкуватися? Про світову економічну кризу і про її вплив на Україну".

  Кор: "Щось нового довідались?"

  Арсеній Яценюк, лідер Громадської ініціативи «ФРОНТ ЗМІН»: "Ну, він, напевно, точно довідався".

  Закордонні гості готують запитання. Така ж процедура - відповідати всім, чекає Віктора Януковича. Це двері кабінету Вінстона Черчиля. Їх ретельно оберігають охоронці. За ними Віктор Янукович готується до дискусії. Періодично до нього зазирає господар форуму.

  Від зайвих очей лідера регіоналів оберігають надійно.  

  Кор.: "Віктор Федорович, як настрій перед дискусією?"

  Віктор Янукович, лідер Партії регіонів: "Нормальний. Нормальний".

  Кор.: "Яка атмосфера у кабінеті Черчиля, сприяє..?"

  Віктор Янукович, лідер Партії регіонів: "Сприяє.Сприяє".

  Журналісти встигають поцікавитися - чи не жалкує він, що не зустрівся у Лівадійському Палаці із Юлією Тимошенко? Віктор Янукович відповідає, - ще не час публічних дискусій, а як прийде та мить то неодмінно зустрінуться.

  У неділю гості Лівадійського Палацу розїдуться у рідні міста. Цього року їм на формальне обговорення їм дісталися теми кризи та президентських виборів в Україні. А на неформальне - усе інше з виглядом на море.

  Із Ялти Ольга Сніцарчук, Олександр Дмітрієв, 5 канал

  Попередній матеріал
  Адреси боржників за комірне вивішують на біл-бордах у Дніпропетровську
  Наступний матеріал
  ЦВК проінформує громадськість про свою підготовку до перегонів
  Теги: