5.ua

Москва звинуватила Київ у боргах за серпневі поставки газу [відео]

   Олексій Міллер, голова «Газпрому»: «882 мільйона».

  Такий серпневий борг Києва перед Москвою. Переказати гроші Україна мала щонайпізніше до першого жовтня. Та досі їх немає. І ось на 29-й день Москва пригрозила передплатами.

  Олексій Міллєр, голова «Газпрому»: «Необходимо в ближайщее время рассмотреть вопрос о переходе Украины на предоплату поставок за газ авансом, как это предусмотрено действующим контрактом».

  Прем’єр-міністр Росії Дмитро Медведєв відразу підхопив таку хвилю.

  Дмитро Медведєв, прем'єр-міністр РФ: «Всепрощения за долги или там газового комунизма не будет. Надо дождаться реакции наших партнёров украинских и избрать линию поведения соответствующую. Если реакции не будет - надо будет переходить на предоплату».

  Прем’єр український своєму колезі відповів. Проблеми є. Але вони не критичні. І взагалі - газові питання - то не до уряду.

  Микола Азаров, прем’єр-міністр України: «Этот вопрос надо адресовать «Нефтегазу», потому что «Нефтегаз» осуществляет рассчёты с «Газпромом», не правительство, Правительство держит этот вопрос на контроле, но это вопрос прежде всего двух хозяйствующих субьектов и они должны разбираться».

  Суто бізнес, жодної політики. Речник російського президента запевняє: за газове питання взялися і авансу за паливо захотіли не через перспективи підписання Україною Угоди про Асоціацію з ЄС. Так збіглося.

  Дмитро Пєсков, прес-секретар президента РФ: «Это не политическая тема, это исключительно - хозяйственно-коммерческая. «Газпром» долго терпел, долго проявлял гибкость, долго пытался добиться от украинской стороны долгов».

  Між тим Москва не припиняє відмовляти Київ від євроінтеграції. Російські телеканали - цій темі навіть окрему рубрику присвятили.

  5 разів на тиждень в ефірі - проект «Розвод по-українськи». Тема - одна.

  Ведучий з програми: «Любит или не любит. Украина скоро примет окончательное решение, с кем продолжать совместную и политическую жизнь с Россией или Євросоюзом».

  Сергій Глазьєв, радник Президента РФ: «Украина совершает акт торгово-економического самоубийства. Зачем украинское руководство ведёт страну к самоубийству мы не понимаем».

  У Європі ж упевнені: кроки Києва на захід - на благо і самій же Москві.

  Заступник посла Швеції: «Якщо підпишемо, ми вважаємо, що інвестиційний клімат в Україні буде набагато краще, і це дуже добре і для російських інвесторів і для українських».

  Посол Франції: «Подписание  соглашения об асоциации никаким образом не препятствует добрым, здоровым, плодотворным отношениям Украины и России».

  Вітчизняні ж дипломати - тримають нейтралітет і телепродуктом сусідів тепер вже і не переймаються.

  Євген Перебийніс, речник МЗС: «Я не думаю, що ми будемо реагувати на ці речі. Бо по-перше, це право журналістів робити ті сюжети, які вони хочуть. Єдине, що нам хотілося - щоб там була правда».

  Анна Мірошниченко, Ольга Сніцарчук та Азад Сафаров, «5 канал».

  Попередній матеріал
  У Москві розбився гелікоптер
  Наступний матеріал
  До 21 зросла кількість людей, що отруїлися на Львівщині