5.ua

Містечко на Львівщині повністю відмовилось від газу [відео]

  Усі бюджетні установи – а їх майже півсотні – та близько півтисячі квартир Золочева відтепер гріються завдяки дровам. Надія Степанова каже, ще торік у жовтні в квартирах було холодно. Цього року – навіть вікна прочиняють.

  Надія  Степанова: «В мене в хаті, в квартирі – тепло. Навіть дуже тепло. Я вночі відкриваю балкон, тому що мені задушно спати».

  У дитячому садку кажуть, ще торішньої зими температура в групах ледве сягала шістнадцяти градусів – через перебої з теплом. Цьогоріч і колектив, і батьки задоволені – на термометрі +23.

  Неля Грицина, завідувачка садочку №7 м. Золочева: «Мами дуже задоволені. В нас сьогодні ранок був в садочку. І всі мами висловили велику подяку».

  Торік у місті реконструювали п’ять котелень, які обслуговують бюджетні установи. Цього року до початку опалювального сезону переобладнали ще дві. Відтак, повністю перейшли на дрова. У місті кажуть, сировини для опалення не забракне, адже у навколишніх лісах щороку проводять санітарну рубку дерев. 

  Володимир Москва, головний інженер ТЗОВ «Золочів енергоресурс»: «Планова чистка складає десь порядка сорока тисяч кубометрів лісу. Загальні плани по споживанню на цілий опалювальний сезон для підприємства – це є 9 тисяч кубометрів газу. Тобто, ми беремо одну четверту лісу. І ше три четвертих запасу є».

  Міський голова каже, щороку Золочів мав заборгованість перед газопостачальниками понад три мільйона гривень – а все через високі ціни на газ. Відтепер ці кошти можна заощадити. А для міста з майже п'ятнадцятимільйонним бюджетом – це чимала економія.

  Ігор Гриньків, міський голова Золочева: «Наш бюджет 14 мільйонів. То, практично, ми десяту частину бюджету зекономили відразу. Ми складаємо плани і впродовж п’яти років поміняємо всі тепломережі, 10 кілометрів, на попередньо ізольовані труби».

  На реконструкцію котелень місто не витратило жодної гривні. Переобладнали все коштом інвесторів, яким на 10 років передали в оренду оновлені котельні.

  Марічка Кужик, Євген Радіон, Львівщина, 5 канал

   

  Попередній матеріал
  Українець отримав довічне за напади на британських мусульман (оновлено)
  Наступний матеріал
  Янукович доручив ГПУ розібратись із руйнуванням «хати чумака» на батьківщині Шевченка
  Теги: