5.ua

Місія МВФ повернеться до України – але Янукович не збирається виконувати її вимог

  Ціни на газ для населення не підніматимуть – хоча цього й вимагає Міжнародний валютний фонд. На цьому наголосив Віктор Янукович під час зустрічі з діячами культури і мистецтв. Тарифи на блакитне паливо не зростатимуть за жодних обставин, запевнив Президент.

  Тим часом, МВФ повернеться до України за місяць. Про таке заявив директор департаменту із зовнішніх зв'язків Фонду, Гаррі Райс. За його словами, виконавчий комітет місії збереться для обговорення статті щодо валютного режиму. У грудні МВФ збирається приїхати до Києва, щоб оцінити зусилля українського уряду в подоланні кризи.

  Гаррі Райс, директор департаменту із зовнішніх зв'язків МВФ: «Після завершення місії в Україні дискусія між представниками організації та українською владою не припинилася. Ми хочемо впевнитися, що кроки уряду відповідають тим викликам, які стоять перед Україною. МВФ та Київ погодилися, що для подолання кризи і забезпечення стабільного зростання потрібно провести низку реформ».

  Нагадаємо, за програмою «стенд-бай» влітку 2010-го Україна отримала від МВФ майже три із половиною мільярдів доларів. Після цього виділення коштів було заморожене через невиконання Києвом узятих зобов’язань. Зокрема – підвищення тарифів на газ для населення. Проте Україна досі зацікавлена у співробітництві з Фондом, адже відновлення кредитування МВФ стане сигналом для поновлення співпраці з Євросоюзом. Той обіцяє Україні фінансову допомогу в обсязі 610 мільйонів євро.

  Попередній матеріал
  Вітчизняні виробники вимагають від уряду захисту і підтримки [відео]
  Наступний матеріал
  Португальські держслужбовці страйкують проти скорочення зарплат
  Теги:
  Loading...