пенсія
5.ua

Мінсоцполітики: Пенсійний фонд України – банкрут, підвищення пенсійного віку – крайня міра

  Пенсійний фонд України – банкрут, оскільки з бюджету в 257 млрд грн 145 млрд – це дотація з держбюджету

  Міністр соціальної політики України Андрій Рева заявив, що дефіцит пенсійного фонду України досяг 145 млрд гривень, що фактично означає банкрутство фонду, повідомляє видання "Фінанси".

  "Весь бюджет пенсійного фонду – 257 млрд грн, з них 145 млрд – дотація з держбюджету. Тобто пенсійний фонд – банкрут", – зазначив Рева.

  За його словами, у ході дискусій з представниками МВФ сторони визнавали, що буде 145 млрд "дірка" в бюджеті пенсійного фонду, проте новий уряд України пов'язує її створення з діями попереднього уряду.

  "Не ми приймали цей бюджет, брали інші, але ми не маємо наміру перекладати відповідальність і будемо вирішувати це питання", – заявив Рева.

  Раніше про дефіцит Пенсійного фонду в 145 млрд грн заявив прем'єр-міністр Володимир Гройсман. За його словами, варіантом виходу з ситуації є підвищення пенсійного віку.

  Питання лише в тому, чи зможуть українці дожити до цієї самої пенсії. За словами наукового співробітника Інституту демографії ім. Птухи Наталії Левчук, в 2013 році середня тривалість життя чоловіків в Україні становила 66,3 року (в середньому на 12-14 років менше, ніж у країнах ЄС), а жінок – 76,2 року (на 8-9 років менше).

  Зазначимо, за думкою самого міністра, підвищення пенсійного віку – це захід, на який можна піти лише в крайньому випадку.

  "Сьогодні питання про підвищення пенсійного віку немає ні в програмі уряду, ні в програмі президента, ні в програмах політичних партій", – запевнив Рева.

  Нагадаємо, прем'єр Володимир Гройсман заявив, що завдання уряду – запропонувати справедливу систему пенсійного забезпечення, що дозволить забезпечити належний рівень соціальної підтримки українських громадян і подолати дефіцит Пенсійного фонду.

  Як повідомляв 5.ua, на сьогодні в Україні 10 млн осіб фінансують 12,3 млн пенсіонерів

  Попередній матеріал
  У перейменованому Дніпрі зрізали зайві літери на стелі біля в'їзду до міста
  Наступний матеріал
  G7 зв'яже зняття санкцій з Росії із виконанням Мінських угод

  Уряд Гройсмана пропонує із липня 2017 року запровадити накопичувальний рівень пенсійного забезпечення

  Гройсман: Наше завдання – створити справедливу систему пенсійного забезпечення

  ВР підтримала скасування податку на пенсії