5.ua

Мінфін пропонує перерахунок валютних кредитів у гривневі по курсу 8 грн.

  У Кабміні запропонували законопроект, відповідно до якого в країні має бути здійснено перерахунок та переоформлення валютних кредитів громадян в гривню, і це відбудеться за курсом на початок 2014 року - приблизно 8 грн за долар США. Але стосуватись це буде не всіх.


  Про це повідомив міністр фінансів Олександр Шлапак на прес-конференції в Кабінеті Міністрів 20 серпня

  "Ми вираховуємо у гривні ту суму, яку станом на 1 січня платив громадянин відповідно до кредитного договора за позику. Саме цю суму він сплачуватиме надалі. Різницю, яка виникає в курсі між 12 і 8, ми чіпляємо на кінець договору, який буде укладено (додатково - Ред.). За умови, що громадянин буде акуратно платити без затримок ці свої платежі по курсу 8, анулюється цей хвіст, який він мав би заплатити за курсом 12. Якщо він не платить - повертається курс 12, і з ним починає банк розбиратися у відповідності з існуючими процедурами", - пояснив Шлапак.

  Відповідний законопроект, за його словами, передано до парламенту, і може бути розглянутий вже в перших числах вересня.
  Міністр фінансів зазначив, що в законі закладені і деякі обмеження щодо кредитних угод.
  "Якщо у тебе 10 квартир - так не буде. Про одну квартирі можемо говорити, якщо для власного проживання. Якщо це комерційний проект - ризикуй разом з усіма і з курсом", - зазначив він.
  Попередній матеріал
  На Харківщині тренують підрозділи добровольців 92-ї бригади
  Наступний матеріал
  В Адміністрації Президента скасовано паперовий документообіг
  Loading...