Мінфін
Мінфін 5.ua

Мінфін хоче підвищити ціни на алкоголь

  Мінімальні роздрібні і оптово-відпускні ціни на горілку пропонується підвищити на 24% – до 340,57 грн за літр спирту

  Міністерство фінансів України слідом за Мінекономрозвитку пропонує підвищити мінімальні ціни на алкоголь до середнього рівня, який сьогодні склався на ринку легальних виробників, підприємствах оптової і роздрібної торгівлі. Про це повідомляє прес-служба Мінфіну

  "Чинний рівень мінімальних цін перестав виконувати свою роль "запобіжника" проти продажу контрафакту, що негативно впливає на здоров'я населення", – назвали у міністерстві одну з причин необхідності підвищення цін.

  У міністерстві вважають, що такий крок призведе до істотного скорочення рентабельності "тіньових" виробників алкогольної продукції, і українські громадяни купуватимуть якісніший алкоголь.

  Крім того, у відомстві додають, що на сьогодні діють мінімальні ціни не відповідають реальним витратам суб'єктів господарювання на виробництво і реалізацію алкогольних напоїв, оскільки за час, що минув після їх введення, зросла як ціна спирту, так і розмір акцизного податку.

  Згідно з проектом постанови, розміщеному на сайті відомства, як й у проекті МЕРТ, мінімальні роздрібні і оптово-відпускні ціни на горілку пропонується підвищити на 24% – до 340,57 і 218,32 грн відповідно за літр 100% спирту.

  На відміну від МЕРТ, що зберігає в своїх пропозиціях диференціацію мінімальних цін на коньяк залежно від кількості "зірочок", Мінфін пропонує ввести єдині мінімальні ціни. У його проекті передбачено збільшення мінімальної оптово-відпускної ціни коньяку до 313,78 грн за літр 100% спирту, роздрібної – до 489,5 грн за літр, тоді як зараз мінімальні роздрібні ціни коливаються від 420 грн до 450 грн до 599,5 грн.

   Раніше повідомлялось, що Міністерство економічного розвитку і торгівлі України відповідно з необхідністю вирівнювання цін на спирт і алкогольну продукцію пропонує підвищити мінімальні оптово-відпускні ціни на горілку, коньяк, вина, і одночасно знизити ціни на віскі, ром і джин.

  Попередній матеріал
  Фейгін пояснив, чому йому заборонили виїзд із території РФ
  Наступний матеріал
  Презентація Національної Паралімпійської збірної України – відео
  Теги:
  Loading...

  Ціна на нафту Brent піднялась вище $49 за барель

  Гройсман: Ціна на газ не може бути дешевшою – така як в Європі

  Ціна на нафту продовжує падати

  "Укргазвидобування": Ціна на газ для України буде залежати від результатів Стокгольмського арбітражу

  Ціна на нафту у світі перетнула психологічний бар'єр

  Ціна на нафту стрімко зростає, позначку у $50 подолано