5.ua

Мінфін: Гроші для "Газпрому" у України є

  В України є кошти для того, щоб розплатитися з Росією за газ, але це відбудеться лише після затвердження нової ціни на газ із "Газпромом" в новій кгоді. Про це 27 травня повідомив перед засіданням уряду міністр фінансів Олександр Шлапак.


  Коментуючи заяву Росії про те, що вона готова говорити про знижку на газ, якщо Україна розрахується до кінця тижня, Шлапак сказав: "Ми Росії вже два місяці говоримо про те, що готові заплатити за газ після того, як вони підтвердять ціну газу на майбутнє. Але та позиція, яка висловлюється - ви заплатите, а потім почнемо говорити - нас це не влаштовує. Спочатку сідаємо і домовляємося про ціну, підписуємо її, наприклад, $268,5, або будь-яку іншу, на яку "Нафтогаз" погодиться, ставимо крапку, ще чорнило не встигнуть висохнути, як ми почнемо платити".

  На уточнююче запитання журналістів, чи є у "Нафтогазу" гроші для розрахунків з "Газпромом", Шлапак зазначив: "Так, гроші у нас є".

  Нагадаємо, 13 травня "Газпром" направив офіційне повідомлення НАК "Нафтогаз України" про перехід на авансову оплату поставок газу, і виставив попередній рахунок за червень у розмірі $1,66 мільярда. Напередодні ж російський прем'єр Медведєв ще й послужливо підказав - аванс можна сплатити з коштів допомоги від ЄС.
  Попередній матеріал
  Китай запропонував Росії поселити китайських громадян у РФ
  Наступний матеріал
  У Мексиці помер найважчий чоловік у світі