Фото minagro.gov.ua

Мінагрополітики просить перевірити обґрунтованість цін на нафтопродукти

  Мінагрополітики звернулось до Міністерства енергетики та вугільної промисловості України та Антимонопольного комітету з листом, у якому просить вжити заходів щодо ресурсного насичення ринку нафтопродуктів, а також здійснити перевірку обґрунтованості встановлення цін у роздрібній та оптовій торгівлі нафтопродуктами.

  Про це повідомляє прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства.

  У листі, зокрема, зазначено: "На даний час в агропромисловому комплексі спостерігається суттєве відставання у темпах накопичення пального, необхідного для завершенні комплексу весняно-польових робіт та підготовки до проведення збиральних робіт. Основна причина цього – постійне суттєве зростання цін на нафтопродукти.

  Згідно з моніторингом ринку нафтопродуктів з початку року ціни зросли на дизпаливо на 68%, нанизькооктанові бензини - на 60,2%. При цьому, зростання вартості пального відбувається не зважаючи на те, що за останній час курс долара стабілізувався і почав зменшуватися. Крім цього,автозаправочні станції в окремих областях відмовляються реалізовувати сільгосптоваровиробникампальне на умовах перерахування коштів, а продають нафтопродукти тільки за готівку в обмеженій кількості, що може призвести до утворення штучного дефіциту на ринку пального.

  У попередні роки частка світлих нафтопродуктів у витратах на виробництво продукції рослинництва становила 12 %, а в поточному році внаслідок підвищення цін, частка пального може зрости до 25%, що негативно вплине на рівень цін на продовольчі товари та погіршитьконкурентноздатність сільськогосподарської продукції на внутрішньому та зовнішньому ринках. Просимо вжити заходів щодо ресурсного насичення ринку нафтопродуктів, а також здійснити перевірку обгрунтованості встановлення цін у роздрібній та оптовій торгівлі нафтопродуктами".

  Попередній матеріал
  В. о. Президента: переговори в Женеві нічого не вирішили
  Наступний матеріал
  Сьогодні українці святкують Обливаний понеділок
  Теги:
  Loading...