Людей дратують ліміти на знаття готівки в банкоматах

  Це те, з чим останніми тижнями зіткнулися українці. Причиною такого економічного хаосу, експерти називають - штучно створену паніку. Утім визнають, без допомоги міжнародних фінансових організацій - вітчизняну економіку не врятувати.  

  Щомісяця студент Олександр Олялин знімає гроші з картки, аби заплатити за житло. Останнє спілкування з банкоматом виявилося невдалим. Більше тисячі гривень за раз грошова машина видавати відмовилася.

  Олександр Олялин, студент: «Мій банк встановив ліміт - 1000 грн. і більше 1000-чі знімати не вдалося. Зателефонував в банк - вони відмовилися міняти ліміт. Вони сказали, що евакуювали всіх тих людей, хто займається зміною ліміту».

  А ось киянці Ользі не тільки не вдалося необхідну суму зняти, а й повернути депозит не вийшло. А гроші жінці - вкрай потрібні, адже ще до усіх економічних коливань вона розпочала ремонт у квартирі.

  Ольга Тараненко, киянка:«Пыталась снять деньги в банке в 20-тых числах. Мне сказали, что денег в банке нет. Попросила своих родственников переслать мне перевод из заграницы. Но эти деньги я тоже не могу снять в банке все сразу. Я могу снимать только по 500 гривень в день. Так как курс доллара растет, хотелось сделать ремонт вовремя. Это нарушает все мои планы, потому что по 500 гривенб в день я ни с кем ни за что не могу рассчитаться».

  За спостереженнями банкірів за минулий тиждень попит на готівку - досяг свого піку. Українці знімали по 10 мільярдів гривень на день. Депозитів забрали майже 30 мільярдів. Аби національної валюти вистачило на всіх - банки встановили ліміти на отримання готівки в одні руки.

  Сергій Черненко, Голова правління комерційного банку:«Это было сопряжено з подвозом наличной валюты. Проблемами, что был определенный переходный период смены власти, который привел к определенному хаосу. Безусловно, когда у нас есть возможность дать одному человеку тысячу гривен и раздать ста человек по тысячи гривен, мы выберем, чтобы был наиболее широкий охват».

  Тоді ж підвищився і попит на валюту, що й призвело до знецінення національних грошей. Експерти певні, доки Україна не отримає реальної допомоги від міжнародних фінансових організацій, - очікувати на здешевлення іноземної валюти - не варто.

  Григорій Перерва, директор рейтингового агентства:«Доллар практически достиг паритетного отношения к гривне. Тоесть я так понимаю курс в интервале девять, девять с половиной, возможно 10, тот курс, который новое правительство планирует поддерживать. Более высокий курс, является неприемлемым для украинской экономики».

  У Нацбанку збираються впроваджувати заходи, аби якнайшвидше реанімувати вітчизняний фінансовий ринок. Задля цього уряд запросив місію МВФ, яка протягом тижня вивчатиме економічну ситуацію в Україні.

  Степан Кубів, Голова Нацбанку України: «Питання ліквідності банків, депозитів фізичних і юридичних осіб наразі є пріоритетом. Ми розпочали і дотримуємося гнучкої монетарної політики. Для цього ми доопрацьовуємо стратегію і реформування буде обов’язково розпочато в банківській системі».

  Анна Грішина, «5 канал»: «Попри політичні пристрасті - найголовніше - не панікувати - запевняють у Нацбанку. Вже з початку березня - українці знову почали відкривати депозити. І це правильно - кажуть експерти. Тримати гроші радять не вдома у скляних банках, а в надійних фінустановах. Тільки вони можуть захистити національну валюту від інфляції та девальвації».

  Крім цього на депозитні рахунки будуть капати й відсотки. А якщо вам терміново знадобиться готівка, радять зателефонувати до вашого банку, пояснити ситуацію та попросити терміново надати доступ до своїх заощаджень.

  Анна Грішина, Нонна Лактіонова, Максим Петраков, Дмитро Дємєшев та Іван Головач, «5 канал».

  Попередній матеріал
  Викрадачі звільнили генерал-полковника Коваля
  Наступний матеріал
  На Київщині викрили підпільні цехи з вироблення гранат
  Теги:
  Loading...