Сталевий прокат
Сталевий прокат МИНПРОМ

Китай завалив український ринок неякісним металом – експерт

  У 2017 році значно збільшився імпорт – і основну частку приросту склала продукція з дуже низькими якісними характеристиками за демпінговими цінами

  Незахищений антидемпінговими митами український ринок сталевого прокату став жертвою агресивної політики китайської металургів, які постачають у нашу країну неякісну продукцію. Про це повідомляє видання "Метал-Кур'єр", вказуючи, що почастішала практика, коли некондиційний імпортний оцинкований і полімерний прокат намагаються видавати споживачам за якісний український прокат та використовувати в сегментах, де вимоги до матеріалу набагато вище.

  Найчастіше йдеться про оцинкований прокат масою цинкового покриття всього 40 г на кв. м, який реалізується кінцевому споживачеві як матеріал з покриттям у 100 г на кв. м. Чи не краще ситуація і на ринку полімерного прокату, де матеріал з масою цинкового покриття і товщиною в 10 мікрон видається за український або навіть європейський прокат з показниками у 100-275 г на кв. м і 25 мікрон. Експлуатаційний період виробів з такого прокату дуже короткий, що створює додаткові проблеми сумлінним виробникам покрівельних і фасадних виробів зі сталі.

  Зі слів експертів, наразі є очевидним, що ситуація вимагає вивчення фактів демпінгу та можливості застосування інструментів торговельного захисту щодо прокату з покриттям. Для порівняння, в ЄС діють імпортні мита на оцинковані й полімерні рулони з Китаю в розмірі 17-28,5% та 13,2-57,8% відповідно, а у Росії – до 5% і 6,98-20,2%. Український же ринок подібними заходами не захищений.

  "За дев'ять місяців 2017 року страшними темпами виріс імпорт (наприклад, по оцинкованим рулонам – на 23%). Основну частку приросту склала продукція з дуже низькими якісними характеристиками за демпінговими цінами, що не тільки надзвичайно ускладнило роботу вітчизняних постачальників, але і в перспективі принесе шкоду кінцевим споживачам, оскільки їх виріб буде мати значно менший період експлуатації", – наголосив директор з маркетингу групи "Метінвест" Роман Курашов.

  Попередній матеріал
  Побиття депутатом дівчини-поліцейського: у Авакова кажуть - статус не допоможе
  Наступний матеріал
  Військові звільнили декілька селищ на Світлодарській дузі – волонтер
  Теги:
  Loading...