IX Львівський економічний форум. Підсумки (репортаж)

  Обвал курсу гривні стався в Україні саме через дії Кабміну, який відкрив кордони для імпорту. Це призвело до зростання попиту на іноземну валюту і її здорожчання. Такими словами Віктор Ющенко розкритикував Уряд Юлії Тимошенко перед іноземними інвесторами, котрі приїхали на IX економічний форум до Трускавця, що на Львівщині. І там же Президент запевнив закордонних бізнесменів, що вкладені ними гроші в Україну примножить саме Кабінет міністрів.

  Голова Буської райадміністрації Львівщини Михайло Вовк із власного багаторічного досвіду знає, яка з галузей господарства потребує найбільшого  вкладання грошей. Однак, як привабити інвестора, хотів би почути з уст підприємців, котрі беруть участь в економічному форумі. Посадовець каже, його аграрний район міг би стати найкращим у розвитку скотарства. Але вирощувати велику рогату худобу селян відлякує потреба у банківських кредитах та відсутність державної допомоги аграріям.

  Натомість Президент України упевнений, що саме  аграрний сектор нині найпривабливіший для іноземних інвестицій. Окрім сільського господарства, мають шанс отримати кошти від іноземців машино- та авіабудувальні галузі.

  Оптимізму Президента не поділяють іноземці. Якщо  раніше інвестори без вагань вкладали кошти в різні галузі української економіки, то фінансова криза виявила слабкі сторони держави. Директор українського представництва Європейського банку реконструкції та розвитку каже - довіра до Києва слабне.

  Львівський економічний форум покликаний створити оптимальні умови для залучення іноземних інвестицій. Вісім аналогічних зібрань із цим завданням не впоралися. Цьогорічний девятий форум від попередніх відрізняється хіба що задекларованими гарантіями найвищих посадовців держави.

  Олександр Ваврищук, Євген Радіон, Трускавець, Львівщина, 5 канал 

  Попередній матеріал
  Поліція відпустила студента, який жбурнув черевика в голову МВФ
  Наступний матеріал
  Скандал у польському парламенті
  Теги: