kh.ridna.ua

Інфляція прискорилася до 2,9% - Держстат

  Інфляція в Україні у вересні 2014 року прискорилася до 2,9% із 0,8% у серпні та 0,4% у липні.


  Про це повідомила Державна служба статистики, пише "Інтерфакс-Україна".

  Згідно із повідомленням Держстату, загалом від початку поточного року споживчі ціни в країні зросли на 16,2%.

  У річному вимірі (проти аналогічного місяця минулого року) інфляція прискорилася до 17,5% із 14,2% за підсумками серпня, 12,6% за підсумками липня, 12% - за підсумками червня та 10,9% - за підсумками травня.

  Держстат повідомляє, що у вересні ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 2,9%. Найбільше (на 13,5% та 10,7%) подорожчали яйця та сало. На 5,2-1,3% зросли ціни на фрукти, рис, м'ясо та м'ясні продукти, хліб, безалкогольні напої, соняшникову олію, молоко та молочні продукти, рибу і продукти з риби, цукор. Водночас на 0,3% подешевшали овочі.

  Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби підвищилися на 3,8%, зокрема, на тютюнові вироби - на 4,7%, алкогольні напої - на 2,3%.

  Зростання цін (тарифів) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 1,6% відбулося переважно за рахунок підвищення цін на тверде паливо та скраплений газ (на 9,3% та 8,0% відповідно), а також плати за каналізацію на 5,3% і водопостачання на 3,3%

  Відповідно до повідомлення, у сфері охорони здоров'я ціни підвищилися на 2,0%, що насамперед зумовлено зростанням цін на фармацевтичну продукцію на 2,8%.

  У вересні цього року підвищення цін на транспорт загалом на 3,3% пов'язано з подорожчанням палива та мастил на 4,8%, автомобілів - на 4,2%, перевезень автодорожнім пасажирським транспортом на 1,9%.

  Водночас на 1,7% знизилися ціни за перевезення пасажирським залізничним транспортом.

  Зростання тарифів у сфері зв'язку на 1,0% відбулося за рахунок підвищення абонентної плати за користуванням телефоном на 7,0%.

  Послуги освіти подорожчали на 2,2%, зокрема плата за навчання в закладах середньої освіти на 6,1%, вищої - на 2,8%
  Попередній матеріал
  Росія визнає, що не зможе замінити Україну на світовому ринку зерна
  Наступний матеріал
  З початку року в столиці демонтували більше 1,1 тис. кіосків - КМДА
  Теги:
  Loading...