Фото socportal.info

Генпрокуратура відкрила провадження проти екс-міністра доходів Клименка

  Головне слідче управління Генеральної прокуратури України проводить досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом зловживання владою та службовим становищем колишнім міністром доходів і зборів України Олександром Клименком та іншими службовими особами міністерства, а також ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах.


  Про це повідомляє прес-служба Генеральної прокуратури України.

  Встановлено, що Клименко, зловживаючи службовим становищем, за попередньою змовою з іншими посадовцями Міндоходів, організував в Одеській, Київській, Донецькій та Харківській областях так звані "програмні" підприємства, метою яких було надання послуг з розмитнення товарів на території України за значно заниженою митною вартістю.

  Принцип роботи злочинної схеми полягав в ухиленні та мінімізації сплати податків та зборів до Державного бюджету України шляхом реального зменшення ваги вантажу з підробкою супровідних документів на вантаж, зміни у супровідних документах на вантаж класифікації та кодів товарів на більш дешевий, ніж є в реальності.

  Крім того, у ході досудового розслідування встановлено, що протягом 2012-2013 рр. Клименко за попередньою змовою з посадовими особами міністерства та службовими особами суб’єктів господарської діяльності організував діяльність на території країни схеми ухилення від сплати податків підприємствами реального сектору економіки.

  Принцип роботи цієї схеми полягав у наданні вказаним підприємствам можливості користуватися послугами "об готівкових" структур, які були підконтрольні Клименку, з метою мінімізації податкових зобов’язань та незаконного формування податкового кредиту з ПДВ.

  У результаті незаконної діяльності вказаних підприємств та самого Клименка, бюджету України завдано збитків на суму більш ніж 6 млд. грн.

  29 квітня стосовно Олександра Клименка винесено повідомлення про підозру у скоєнні злочину передбаченого ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) КК України.

  Наразі тривають заходи щодо встановлення його місця знаходження.
  Попередній матеріал
  З міськради в Алчевську зняли український прапор
  Наступний матеріал
  Сепаратисти Донеччини упевнені в проведенні референдуму 11 травня
  Теги:
  Loading...