Фото relax.com.ua

Генпрокуратура повертає у держвласність Межигір'я та інші землі Януковича

  Генеральна прокуратура України повертає землю, яку незаконно привласнили В. Янукович та інші екс-високопосадовці, зокрема завершенна перевірка щодо законності надання в оренду ТОВ "Танталіт" урочища Межигір’я.

  Про це, сьогодні на брифінгу розповів начальник Головного управління представництва в суді‚ захисту інтересів громадян та держави при виконанні судових рішень Олег Кучер, повідомляє прес-служба Генеральної прокуратури України

  "Встановлено, що Вишгородська РДА не мала повноважень розпоряджатися спірною земельною ділянкою державної власності, а тому не могла припиняти право постійного користування земельною ділянкою Будинку відпочинку "Пуща-Водиця" ГУ КМ України та не мала право надавати її в оренду і здійснювати відчуження" - розповів Олег Кучер.

  Крім того, начальник Головного управління додав, що проекти відведення земельних ділянок в оренду ТОВ "Танталіт" та В. Януковичу не розроблялись, з контролюючими органами не погоджувались, обов’якову державну експертизу не проходили та на затвердження до органу, який має право розпоряджатись оспорюваними земельними ділянками, не подавались. Реагуючи на виявлені порушення прокуратурою Київської області, заявлено три позови в інтересах держави в особі Кабінету Міністрів України, Державної організації "Комплекс відпочинку "Пуща-Водиця" Державного управління справами до Вишгородської РДА, ТОВ "Танталіт" і В.Януковича про визнання незаконними та скасування розпоряджень, визнання недійсним договору оренди земельних ділянок та державних актів на право власності на земельні ділянки, їх витребування з незаконного володіння відповідача.

  Щодо орендованих земель Мисливського господарства "Сухолуччя", прокуратурою встановлено, що їх протиправно було вилучено з користування державного спеціалізованого лісомисливського господарства без погодження із Кабінетом Міністрів України. В подальшому, без зміни цільового призначення земельну ділянку передано у приватну власність для забудови.

  Олег Кучер зазначив, що прокуратурою Київської області заявлено 2 позови в інтересах Кабінету Міністрів України, Дніпровсько-Тетерівського державного лісомисливського господарства до Київської обласної державної адміністрації, Вишгородської РДА, ТОВ "ДОМ ЛЕСНИКА" про визнання незаконними і скасування розпоряджень та визнання недійсними державних актів на право власності на земельні ділянки лісового фонду площею 17,5 га вартістю 7,2 млн. грн.

  Також начальник управління повідомив журналістів про те, що Генеральною прокуратурою пред’явлено позов до господарського суду міста Києва про визнання недійсними рішень Київської міської ради та державних актів про право власності, на підставі яких через фіктивний житлово-будівельний кооператив "Котміст" у власність кільком комерційним структурам передано земельну ділянку у Конча-Заспі площею близько 40 га вартістю 126 млн. грн.

  Крім того, прокуратурою міста Києва перевірено законність рішення Київської міської ради, яким надано дозвіл ТОВ "Інтеграліті Інвест" на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 5,6 га по Столичному шосе, 21 км у Голосіївському районі міста Києва для створення та озеленення території загального користування. Вказана ділянка розташована в межах зони другого округу санітарної охорони курорту "Конча-Заспа" та має обмежений режим господарської діяльності. Рішення про затвердження проекту землеустрою та відведення земельної ділянки Київрадою в подальшому не приймалося. Водночас, проведеною перевіркою встановлено, що вказана ділянка огороджена та на ній розпочато будівництво будівель невизначеного призначення.

  "Наразі за фактом самовільного захоплення цієї земельної ділянки розпочато кримінальне провадження за ч. 2 ст. 197-1 КК України" - зазначив начальник Головного управління.

  Триває перевірка щодо надання у приватну власність понад 2 га землі під вертолітним майданчиком на Парковій дорозі.

  Прокуратурою установлено численні порушення вимог законодавства при отриманні у 2007 році обслуговуючими кооперативами житловими кооперативами, зокрема, "Харчомашовець", "Текстильник", "Освітянин", земельних ділянок загальною площею майже 360 га, розташованих у Голосіївському районі міста Києва, вартістю понад 600 млн. грн.

  У подальшому вказані кооперативи передали земельні ділянки, які були надані їм в приватну власність, у статутні фонди інших товариств, що можуть бути пов’язані з інтересами колишнього Президента України та його близького оточення. З метою визнання недійсними рішень Київради та державних актів про право власності на ці землі, Генеральною прокуратурою до господарського суду міста Києва пред’явлено 4 позови.

  Разом з тим начальник Головного управління Олег Кучер повідомив, що всього за перший квартал поточного року органами прокуратури в сфері земельних правовідносин розпочато 173 кримінальні провадження. За актами прокурорського реагування скасовано 73 акти органів влади місцевого самоврядування та відшкодовано 371 млн. грн. У поточному році вже задоволено понад 1,5 тисячі позовів на суму більше 1 млрд грн. За поданнями та позовами прокурорів попереджено до вибуття понад 8,5 тис га земель вартістю в понад 1,7 млрд грн.

  Попередній матеріал
  Американські військові прибули до Польщі
  Наступний матеріал
  На боці сепаратистів у Слов'янську воюють чеченські бойовики - очевидець
  Теги:
  Loading...