"Газпром" запровадив режим передоплати для України  Про це повідомили у компанії.

  "Рішення прийнято з причини хронічних неплатежів "Нафтогазу України". Прострочена заборгованість компанії за поставлений російський газ становить $4458000000: $1451000000 - за листопад-грудень 2013 року і $3007000000 - за квітень-травень 2014 року", - заявив російський газовий монополіст.

  З сьогоднішнього дня Україна отримує російський газ тільки в оплачених обсягах.

  Останні переговори відбулися в ніч на понеділок, 16 червня, і тривали до пізньої ночі, але результатів не принесли. Це був вже дев'ятий раунд тристоронніх переговорів щодо газу, який, судячи з коментаря російської сторони, не привів до яких-небудь зрушень.

  Гасити борг за 2013 рік і поставки в другому кварталі 2014 Київ відмовляється до прийняття пакетної угоди на своїх умовах.

  Зазначимо, українська газова галузь добре підготувалася до нового витка напруженості відносин з Москвою.

  Поки йшли переговори, "Нафтогаз" активно запасав в сховища газ, покриваючи поточні потреби країни власним видобутком, передає "Интерфакс". І після припинення поставок газу з Росії, ще довго - до серйозних зимових холодів - зможе обходитися за рахунок створених запасів.

  Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк уже доручив профільним відомствам готуватися до відключення поставок природного газу з 16 червня 2014 року. 
  Попередній матеріал
  Україна закликає до більшого міжнародного тиску на Росію
  Наступний матеріал
  Запаси газу в підземних сховищах України виросли
  Теги: