"Газпром" припинив подачу газу до України

  "Газпром" знизив до нуля поставки газу до України. Про це заявив голова НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв на засіданні уряду.


  Технічно вентиль не перекрили - тож зараз через нашу державу йде лише транзитне паливо у бік Євросоюзу. Посадовець також зауважив: Київ звертається до Єврокомісії щодо відкриття повномасштабного імпорту газу зі Словаччини. Також чільник НАКу підтвердив подання позову проти Росії до Стокгольмського арбітражу.

  Нагадаємо, у понеділок о 9:00 ранку "Газпром" заявив, що остаточно переводить Україну на передоплату за поставки газу.

  Окрім того, російський газовий монополіст звернувся в Стокгольмський міжнародний арбітраж з позовом до НАК "Нафтогаз України", щоб добитися виплати Україною $4,5 млрд за наданий газ.

  У відповідь, НАК "Нафтогаз України" звернувся до Стокгольмського міжнародного арбітражу із позовом проти "Газпрому", який відмовляється встановити справедливу ринкову ціну на газ та повернення коштів, які українська компанія переплатила з 2010 року. За оцінками "Нафтогазу", переплата становить шість мільярдів доларів США. Справедливою та економічно обґрунтованою ціною Київ вважає 268 із половиною доларів за тисячу кубів, тоді як Москва вимагає удвічі більше.
  Попередній матеріал
  В Донецьку терористи зайняли офіси Ахметова і НБУ та замінували культурний центр
  Наступний матеріал
  Нардепи у четвер планують розглянути зміни до виборчого законодавства