"Газпром" подав позов до Стокгольмського арбітражу та вимагає від України $4,5 млрд

  Російський газовий монополіст "Газпром" звернувся в Стокгольмський міжнародний арбітраж з позовом до НАК "Нафтогаз України", щоб добитися виплати Україною $4,5 млрд за наданий газ.


  Раніше сьогодні "Газпром" остаточно запровадив режим передоплати для України та заявив, що починаючи з сьогоднішнього дня постачатиме газ лише в оплачених обсягах.

  Раніше України неодноразово попереджала про наміри подати на "Газпром" до Стокгольмського арбітражу, однак Москва виявилася проворнішою.

  Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк доручив міністерству юстиції завершити процедуру підготовки до захисту інтересів України у відносинах між "Нафтогазом" і "Газпром" в Стокгольмському суді.

  Гасити борг за 2013 рік і поставки в другому кварталі 2014 Київ відмовляється до прийняття пакетної угоди на своїх умовах.

  Як повідомлялося, Україна добре підготувалася до нового витка напруженості відносин з Москвою. Поки йшли переговори, "Нафтогаз" активно запасав в сховища вступник без оплати газ, покриваючи поточні потреби країни власним видобутком.

  За даними голови правління "Нафтогазу" Андрія Кобелєва, Україна протягом літа зможе забезпечувати себе газом внутрішнього видобутку, практично не вдаючись до запасів в своїх підземних сховищах.
  Попередній матеріал
  Росія запропонувала Радбезу ООН обговорити кризу в Україні
  Наступний матеріал
  У Донецьку значні проблеми з водопостачанням
  Теги: