Газова труба 5.ua

Коболєв назвав головну умову для запуску газового хабу в Україні

  Україна має запровадити кодекс роботи ГЗС європейського взірця, кажуть у "Нафтогазі"

  Основна умова запуску повноцінного газового хабу в Україні – це впровадження європейського кодексу роботи газотранспортної системи. Про це заявив голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв в ефірі телеканалу "Прямий". 

  "Цей кодекс близько півроку тому ми передали на розгляд НКРЕКП (Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг – 5.UA). Без цього кодексу, без синхронізації правил роботи в Україні з європейським ринком жодного хабу не може бути", – пояснив Коболєв.

  За його словами, під синхронізацією мається на увазі запровадження стандартних правил роботи ринку: добове балансування, відключення споживачів за несплату тощо.

  Наразі, зауважив голова правління "Нафтогазу", робота в цьому напрямі триває. Зокрема, було змінено умови роботи української ГТС для введення стандартних тарифів "вхід/вихід", запроваджені нові методики розрахунку вартості зберігання газу, ухвалене нове законодавство, яке дає змогу зберігати газ у режимі "митний склад" (тобто не розмитнювати його), відкриті декілька нових інтерконекторів.

  Попередній матеріал
  ЗМІ повідомляють про "відставку" Плотницького
  Наступний матеріал
  У Лондоні зачинили дві станції метро через повідомлення про стрілянину
  Loading...