metalobruht.com

Галасюк: Україна має провести нотифікацію щодо "металургійного закону"

  Відповідно до звернення депутата, норми законопроекту №6382 у повній мірі відповідають положенням статті XXI(b)(III) ГАТТ "Винятки з міркувань безпеки", що передбачає право держави застосовувати обмежувальні заходи з метою захисту національної безпеки

  Україна має офіційно поінформувати СОТ та країни-члени організації про наміри продовжити термін дії вивізного мита на брухт чорних металів на рівні 30 євро/т на 2 роки та провести відповідні консультації. Із пропозицією дати відповідне доручення профільним міністерствам до прем'єр-міністра Володимира Гройсмана звернувся заступник лідера РПЛ з економічної політики, голова комітету з питань промислової політики та підприємництва ВР Віктор Галасюк.

  "Уряд має працювати на промисловість, а торгівельна дипломатія – на інтереси українського виробництва та економіки! Така нотифікація є дуже важливою, щоб ми не стикнулися з непорозумінням з боку наших шановних іноземних партнерів", – зазначив він.

  Парламентарій нагадав, що нещодавно очолюваний ним комітет рекомендував Верховній Раді прийняти в цілому законопроект №6382 про продовження на 2 роки дії "металургійного закону" (збереження підвищеного до 30 євро/т мита на експорт металобрухту). "Сьогодні парламент включив цю законодавчу ініціативу до порядку денного 260 голосами. Наступного сесійного тижня, за наполяганням промислового комітету та фракції РПЛ, цей законопроект планується до розгляду у сесійній залі ВР", – заявив він.

  Відповідно до звернення депутата, норми законопроекту №6382 в повній мірі відповідають положенням статті XXI(b)(III) ГАТТ "Винятки з міркувань безпеки", що передбачає право держави застосовувати обмежувальні заходи з метою захисту національної безпеки. Держава може самостійно визначати, що є "суттєвими інтересами безпеки", а також які заходи необхідно застосовувати для захисту таких інтересів у конкретному випадку. В умовах анексії Криму та проведення АТО на сході України запропоновані законопроектом заходи щодо захисту національної безпеки з додатковим урахуванням економічного фактору підпадають під виключення, передбачені ГАТТ. При цьому тимчасове підвищення вивізного мита на брухт чорних металів відповідає основним критеріям застосування статті XXI(b)(ІІІ) ГАТТ та інших положень системи угод СОТ.

  Попередній матеріал
  Гройсман: Щоденні надходження платежів з митниці збільшились на 500 млн
  Наступний матеріал
  День Києва 2017: Як працюватиме громадський транспорт
  Теги:
  Loading...