ua-ekonomist.com

Голова НБУ запевнила, що ті, хто скуповує зараз валюту - жалкуватимуть

  НБУ готовий вдатися до жорстких адміністративних заходів на валютному ринку, якщо ситуацію неможливо буде стабілізувати ринковими методами.


  Про це заявила голова НБУ Валерія Гонтарєва, виступаючи у Верховній Раді, передає "Українська правда".

  "Хочу попередити усіх, хто вдається до панічних настроїв, що всі, хто скуповує валюту за завищеним курсом на тіньовому ринку, скоро будуть про це жалкувати, тому що НБУ стабілізує систему уже найближчим часом", - сказала вона.

  Керівник відомства сподівається, що стабілізувати курс вдасться за ринковими інструментами.

  "Якщо ринкові механізми, які сьогодні застосовує НБУ, не спрацюють, то Національний банк запропонує ринку доволі жорсткі адміністративні заходи на час дії АТО", - заявила вона.

  "Зараз НБУ планує поки що застосовувати ринкові міри. Утім, ми обговорювали із МВФ інструментарій адміністративних заходів і ми знаходимо з боку Фонду конструктивну підтримку", - розповіла Гонтарєва.

  "Усім зрозуміло, що ніяких економічних чинників для курсу 13 або 13,5 не існує. Ми бачимо тільки панічні настрої. Всі розуміють, що курс значно відійшов від свого збалансованого рівня, це 11,5-11,9 гривні за долар", - сказала вона.

  За її словами, дефіцит поточного рахунку майже вирівнявся.

  За прогнозвами голови Нацбанку, платіжний баланс буде профіцитним у серпні, беручи до уваги надходження, заплановані в цьому місяці. Це, зокрема, $500 млн від Світового банку і 1,45 млрд грн – наступний транш від МВФ.
  Попередній матеріал
  На Чернігівщині зібрали ще 20 тонн допомоги для бійців АТО
  Наступний матеріал
  Кличко обіцяє прибрати "йолку" з Майдану найближчим часом
  Теги:
  Loading...