zn.ua

ФРУ пропонує підвищувати тарифи на вантажоперевезення УЗ у два етапи

  Такою є консолідована позиція галузевих бізнес-асоціацій, що об'єднують промисловців та представників агропідприємств

  Федерація роботодавців України (ФРУ) виступила з пропозицією з 1 жовтня 2017 року підвищити залізничні тарифи на вантажоперевезення на 8,4% (у рамках фактичного індексу промислових цін), а наступного року провести підвищення на 9% у два етапи по 4,5 % з 1 квітня і 1 жовтня відповідно. Про це повідомляє UAProm.

  Як зазначається у повідомленні ФРУ, таку консолідовану позицію сформували галузеві бізнес-асоціації, які об'єднують підприємства промисловості та агропромислового комплексу України і забезпечують понад 90% вантажообігу УЗ.

  "Питання пошуку справжнього компромісу між провідними вантажовласниками, органами влади та керівництвом ПАТ" Укрзалізниця" щодо економічно обґрунтованого розміру підвищення тарифів на перевезення вантажів залізничним транспортом у 2017-2018 роках і в наступні роки є вкрай важливим для забезпечення прискорених темпів економічного зростання держави, збереження конкурентоспроможності продукції вітчизняних виробників на ринках збуту, динамічного розвитку державної монополії у сфері залізничного транспорту - ВАТ "Укрзалізниці" і наповнення державного та місцевих бюджетів податковими надходженнями", – зазначається в повідомленні.

  Також у ФРУ наголосили: будь-яке підвищення тарифів на перевезення має бути економічно обґрунтованим, зокрема, орієнтуватися на індекс цін товаровиробників. Відтак, представники бізнесу запропонували компромісну позицію щодо індексації тарифів на залізничні перевезення.

  "Ця позиція полягає в наступному: підвищення тарифів на 8,4% (фактичний індекс цін виробників промислової продукції за 8 місяців 2017 – 108,4), починаючи з 01.10.2017 року, і підвищення на 9% у два етапи по 4,5 % з 01.04.2018 р. і з 01.10.2018 р. відповідно у 2018 році (прогнозний індекс цін виробників промислової продукції на 2018 рік за Сценарієм 1, затвердженим постановою Кабінету міністрів України від 31.05.2017 р. №411 "Про схвалення Прогнозу економічного і соціального розвитку України на 2018-2020 роки "– 109,0)", – повідомили у Федерації роботодавців.

  ФРУ розцінює таку позицію як найбільш логічну, збалансовану та прийнятну для переважної більшості вантажовласників і таку, що дозволить створити передумови для ефективної роботи "Укрзалізниці". "Будь-яке більш значне необґрунтоване підвищення тарифів неодмінно призведе до деструктивних наслідків у цілому для економіки України", – зазначають в об'єднанні. 

  Також повідомляється, що зі свого боку ФРУ ініціюватиме перед Кабміном та Верховною Радою питання про скасування або істотне зниження ставки податку на землю об'єктів "Укрзалізниці" та акцизного збору на паливо, що закуповується "УЗ", а також зниження перехресного субсидування пасажирських перевезень.

  ФРУ підкреслює: всі закупівлі рухомого складу для залізниці, продукції машинобудування, супутніх товарів і послуг "УЗ" мають проходити максимально прозоро та ефективно. Крім того, такі закупівлі мають відповідне відображення в тендерній документації. 

  "Для цього при "УЗ" має бути створений постійно діючий дорадчий орган, до складу якого необхідно включити представників вантажовласників і Федерації роботодавців України", – додали у ФРУ.

  Попередній матеріал
  Україна та Туреччина ухвалили план розвитку двосторонніх відносин до 2020 року
  Наступний матеріал
  Набув чинності закон про особливий статус ОРДЛО
  Теги:
  Loading...