5.ua

Есперт: ціна на газ знизилась лише на чверть [відео]

  Ціна на російський газ для України насправді зменшилася не на третину, а лише на чверть – переконують експерти з енергетичних питань.

  Не враховуючи знижки в сто доларів згідно з харківськими угодами, вартість газу за остаточною домовленістю становить 368 доларів за тисячу кубометрів. Крім того, запевняють фахівці, після підписання нових додатків оплата за блакитне паливо для населення не зміниться.

  Геннадій Рябцев, директор науково-технічного центру: «Зниження лише для НАК «Нафтогаз», а не для населення, як були 84 долари за тисячу кубометрів, так ми і будемо платити. У нас дуже спотворене ціноутворення і держава вдає, немов вона підтримує населення, втримуючи для нього низькі тарифи, а насправді воно за рахунок населення дотує великих виробників».

  Нагадаємо, російський «Газпром» і «Нафтогаз України» напередодні у Москві за присутності президентів обох країн підписали додаток до контракту 2009 року. За новими документами, вже з 2014-го ціну блакитного палива для України знижено до 268 з половиною доларів за тисячу кубометрів.

  Попередній матеріал
  Тимошенко вимагає дострокових президентських виборів
  Наступний матеріал
  Дипломат: ЄС не торгуватиметься за Україну з Росією
  Теги:
  Loading...