5.ua

"Енергоатом" спорудить власне сховище радіоактивних відходів – щоб не платити Росії

  У Чорнобильській зоні відчуження побудуть сховище ядерних відходів. Про це у Кабінеті міністрів заявив голова компанії "Енергоатом" Юрій Недашковський.

  Він розповів – об'єкт будуватиме американська компанія Holtec International, вартість робіт – 3,7 мільярда гривень. Уряд уже ухвалив рішення про виділення земельної ділянки у 45 гектарів. Завершити будівництво планують до кінця 2017-го року.

  Недашковський наголосив: спорудження сховища дозволить зекономити кошти, які Україна до цього часу сплачувала Росії – куди й доправляла ядерні відходи. Це коштувало приблизно 150-200 млн. доларів щорічно. Спорудження централізованого сховища для відпрацьованого ядерного палива дозволить державі ці кошти економити.

  Юрій Недашковський повідомив – тендер був оголошений ще у 2003 році, завершили його у 2004-му. В кінці 2005 був підписаний контракт з переможцем – це американська компанія, лідер з надання цих послуг у США. Зараз вона займається схожими проектами в Європі, Азії, і за контрактом спорудить сховище "під ключ".

  Попередній матеріал
  Керівників столичної міліції, які розганяли Майдан, оголосили в розшук
  Наступний матеріал
  Журналісти ідентифікували російських бойовиків у Слов'янську через соцмережі
  Loading...